Šā gada martā, salīdzinot ar februāri, par 30% palielinājies bedru izraisītu apdrošināšanas pieteikumu skaits, novērojusi apdrošināšanas sabiedrība Balta. Lielākais zaudējums, kas martā kompensēts par nekvalitatīva ceļu seguma izraisītiem bojājumiem, sasniedzis 2,5 tūkstošus latu.

Apdrošināšanas sabiedrība norāda, ka visbiežāk no bedru izraisītiem bojājumiem transporta līdzekļi cieš februārī un martā, kad sākas pavasaris un uz ceļa parādās arvien jauni seguma defekti.

Balta novērojumi liecina, ka sliktā ceļu seguma dēļ KASKO pieteikumu skaits ik gadu pieaug, apliecinot Latvijas autoceļu un pilsētu ielu stāvokļa neuzlabošanos. Lielākais zaudējums, kurš sasniedzis 2,5 tūkstošus latu, noticis, kad transporta līdzeklim, iebraucot bedrē, bojāts priekšējais bamperis, lukturi un radiators. Šī summa pat pārsniedzot pagājušā gada rekordu, kad tika fiksēts gadījums ar transporta līdzeklim nodarītiem bojājumiem 2038 latu apmērā. Šajā gadījumā automašīnai tika pārsistas riepas un bojāti abi bamperi.

«Apmēram 50 procentos gadījumu no visiem nekvalitatīva ceļa nodarītajiem zaudējumiem marta mēnesī cietusi tieši transportlīdzekļu labā puse – viena vai abas riepas, diski, līdz pat spārnu bojājumiem. Pārvietojoties pa asfalta segumu, autobraucējiem vairāk jāuzmanās tieši no bedrēm, kas izveidojušās brauktuves labajā pusē,» sacīja apdrošināšanas sabiedrības Balta atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Šā gada februāra beigās un martā visvairāk atlīdzību pieteikumu saņemts par negadījumiem Rīgā, piemēram, Elizabetes, Braslas, Vaidavas, 13.janvāra, Krasta ielā un citur. Savukārt reģionos negadījumi visbiežāk reģistrēti pie Ropažiem, Valmieras un Ventspils.

Kopumā aizvadītajā gadā par nekvalitatīva ceļa izraisītiem bojājumiem apdrošināšanas sabiedrība Balta saņēmusi apmēram 300 negadījumu pieteikumus, kompensācijās izmaksājot aptuveni 58,7 tūkstošu latu. Savukārt šogad līdz marta otrajai pusei pieteikti zaudējumi jau Ls 14,4 tūkstošu latu apmērā, bet pieteikto atlīdzību skaits ir aptuveni 70.

Visbiežāk tiek bojāti riteņu diski un riepas, bet atsevišķos gadījumos nodarīti ievērojami lielāki bojājumi auto ritošajai daļai vai pat virsbūvei.

Db.lv jau vēstīja, ka bedrēm šopavar Rīgā ticis vēl mazāk naudas nekā pērn. Kopējais budžets bedru remontam šogad ir tikai 310 tūkstoši latu (ieskaitot PVN), bet pērn šiem darbiem bija paredzēti 350 tūkstoši latu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra