Pēdējo piecu gadu laikā no OCTA polisēm ceļu satiksmes negadījumu novēršanā un profilaksē ir ieguldīti vairāk nekā pieci miljoni latu, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) statistika.

Saskaņā ar Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumu apdrošināšanas sabiedrības ceļu satiksmes negadījumu novēršanai un profilaksei ieskaita 2% no noslēgtajiem OCTA līgumiem.

Apdrošināšanas sabiedrību veikto iemaksu mērķis ir veicināt ceļu satiksmes drošību, iegūtos līdzekļus novirzot ne tikai sabiedrības izglītojošajām kampaņām, bet arī Valsts policijas un Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestam nepieciešamā aprīkojuma iegādei.

Puse līdzekļu tiek izlietoti Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu vajadzībām, bet otra - citu institūciju, piemēram, CSDD organizētajām sabiedrības izglītojošām kampaņām, skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

«Nesen par OCTA līdzekļiem tika iegādāti vairāk nekā 209 digitālie riepu protektoru dziļuma mērītāji, tādējādi turpmāk varēs pārbaudīt protektoru dziļumu un to atbilstību sezonai. Tāpat pērnā gada vasarā tika iegādāti skeneri, ar kuru palīdzību Valsts policija daudz operatīvāk var nosūtīt ceļu satiksmes negadījumu protokolus apdrošinātājiem, savukārt apdrošinātāji operatīvāk pieņemt lēmumus un cietušajiem izmaksāt apdrošināšanas atlīdzību,» skaidro Juris Stengrevics.

Par līdzekļu piešķiršanu katru gadu lemj Ceļu satiksmes drošības padome. Savukārt iemaksu apjoms veidojas no katru transportlīdzekļa īpašnieka nopirktās polises.

2011. gadā nozīmīgākie, līdzfinansētie un pilnībā finansētie projekti ir bijuši: izglītojoša kampaņa «Par sekām transportlīdzekļa vadīšanai apreibinošu vielu ietekmē», «Velosipēdistu vadītāju drošība». Tāpat tika atbalstīts ikgadējais konkurss «Gribu būt mobils» un «Latvijas jauno satiksmes dalībnieku sacensības», kā arī mācību klases izveide satiksmes notikumu un citu preventīvu pasākumu apmācībai Vidzemes reģionā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra