Polijas uzņēmums Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. un piegādātāju aplvienība Morpho – X Infotech trīs dienas pēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) vairāk nekā piecu miljonu eiro vērtā jaunu transportlīdzekļa vadītāja apliecību izgatavošanas iepirkumu konkursa rezultātu paziņošanas Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) iesnieguši sūdzības.

Db.lv jau rakstīja, ka Eiropas Savienības (ES) direktīvas nosaka, ka no 2013. gada visām dalībvalstīm, tostarp Latvijai, jāievieš jaunas transportlīdzekļu vadītāja apliecības, kas izgatavotas no jauna materiāla – polikarbonāta. Tādēļ CSDD izsludināja iepirkuma procedūru, kurā tika noskaidrots, ka mācību atļaujas un transportlīdzekļu vadītāju apliecinošus dokumentus par vairāk nekā 5,17 milj. eiro jeb aptuveni 3,6 milj. Ls izgatavos Vācijā, Minhenē, bāzēts uzņēmums Giesecke & Devrient GmbH, kas tika izvēlēts no četriem pretendentiem, un iepirkuma konkursa rezultāti tika paziņoti 20. aprīlī.

Kopumā konkursā savus pieteikumus iesniedza četri pretendenti – piegādātāju apvienība Morpho – X Infotech, Polijā bāzēts uzņēmums Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A., kompānija Oberthur Technologies, kā arī par uzvarētāju izvēlētais Minhenē bāzētais Giesecke & Devrient GmbH.

Jau rakstīts, ka šīs kompānijas iesniegto piedāvājumu CSDD atzina par saimnieciski izdevīgāko, respektīvi, tika vērtēta piedāvājuma cena, piedāvāto pretviltošanas elementu drošības līmenis un efektivitāte, sistēmas kvalitāte un funkcionalitāte, kas ietver sevī ātrumu, saderību ar CSDD interesēm, jaudu, garantijas un ergonomiku, kā arī apliecību dizaina priekšlikuma kvalitāte – dizains, pretviltošanas elementu izvietojums, informācijas izkārtojums, Db.lv iepriekš skaidroja CSDD pārstāve Agnese Korbe.

Iepirkuma ietvaros uzņēmumam jānodrošina 450 tūkst. transportlīdzekļu vadītāju apliecību, 100 tūkst. braukšanas mācību atļauju, 5000 atpūtas kuģu vadītāju apliecību un 4000 autovadītāja apliecību bīstamo kravu pārvadāšanai izstrāde. Tāpat uzņēmumam uzticēta arī nepieciešamo datu savākšana un apstrāde, kā arī apliecību sagatavju personalizācija. CSDD pēc līguma slēgšanas paturēs tiesības samazināt izgatavojamo apliecību skaitu 20% robežās, liecina konkursa nolikums.

Jau vēstīts, ka no 2013. gada, kad tiks ieviestas no polikarbonāta ražotās apliecības, situācija būs līdzīga, kā tad, kad Latvijā tika ieviestas esošās apliecības, proti, esošās apliecības nebūs obligāti jānomaina, un tās vēl aizvien būs derīgas, iepriekš skaidroja A. Korbe. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra