SIA VEHO, CITROËN importētāja un dīlera Latvijā, apgrozījums 2012. gada pirmajos astoņos mēnešos ir pieaudzis par 5%, salīdzinot ar uzņēmuma apgrozījuma rādītājiem šajā periodā 2011. gadā. Kopumā šā gada astoņos mēnešos SIA VEHO strādājis ar 4,65 miljonus eiro lielu apgrozījumu, sasniedzot plānoto 2,9% CITROËN kombinēto tirgus daļu jaunu pasažieru automobiļu un komerctransporta segmentā Latvijā, liecina uzņēmuma sniegtā informācija

SIA VEHO šā gada astoņos mēnešos, salīdzinot ar pārdošanas apjomiem iepriekšējā gadā, jauno automašīnu pārdošanas apjoms pieaudzis par 16,3%, piegādājot klientiem 196 vieglās automašīnas un 52 komerctransporta vienības. Uzņēmums saglabājis stabilu mazlietotu automobiļu pārdošanas apjomu, astoņos mēnešos pārdodot 100 vienības.

Vieglo automašīnu segmentā pašlaik populārākie CITROËN modeļi ir Berlingo, C4 un jaunais DS5, kas attiecīgi ierindojas starp TOP 10 pārdotākajiem kompaktās un vidējās klases vieglajiem automobiļiem Latvijā. Komerctransporta segmentā nemainīgi populārākais esot Berlingo, kā pārdošana veido 75% no visa CITROËN apjoma šajā segmentā.

«Latvijas vieglo automobiļu tirgus nozarē 2012. gadā novērojam salīdzinoši nelielu izaugsmi (+6%) ar paredzamu tendenci šī auto tirgus segmenta apjomiem izlīdzināties vai pat samazināties turpmākajos rudens mēnešos pret 2011. gada apjomiem šajā periodā. Kopumā vieglo un vieglā komerctransporta jaunu automobiļu tirgus tendences Latvijā tuvākajiem sešiem mēnešiem vērtējam ļoti piesardzīgi – bez izaugsmes prognozēm, tam par galvenajiem iemesliem minot patērētāju sentimenta samazināšanos gan Latvijā, gan Eiropā kopumā, kā arī jaunu automobiļu tirgus samazināšanos Eiropā, kas savukārt var negatīvi ietekmēt Latvijas jauno automobiļu tirgus datus (ne patieso tirgu) uz tā jauno automobiļu apjoma rēķina, kas tiek eksportētas uzreiz pēc to reģistrācijas Latvijā.

Uzskatām, ka Latvijas jauno auto tirgus stabilizācija ar nelielu izaugsmi atsāksies 2013. gada otrajā pusē,» sacīja SIA VEHO valdes priekšsēdētājs Raimonds Dūda.

SIA VEHO ir VEHO Group Oy meitas uzņēmums. VEHO Group Oy tika dibināta 1939. gadā, lai nodarbotos ar Mercedes-Benz importu un izplatīšanu Somijā. SIA VEHO ir CITROËN oficiālais pārstāvis Latvijā kopš 2004. gada sākuma, apvienojot gan importētāja, gan dīlera funkcijas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra