Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) licis komersantam BPTBL nekavējoties izbeigt negodīgo komercpraksi, kas īstenota vietnē helloriepas.lv, un piemērojis naudas sodu 1500 Ls apmērā. Tāpat PTAC brīdina pircējus neveikt riepu piegādes priekšmaksu vietnē helloriepas.lv.

PTAC pērnā gada rudenī un šā gada sākumā saņēma vairākas sūdzības no patērētājiem par to, ka, pasūtot preces iepriekš minētajā vietnē, tās netiek piegādātas noteiktajos termiņos un netiek arī atmaksātas patērētāju veiktās iemaksas par preču iegādi, radot būtiskus materiālus zaudējumus patērētājiem.

Sūdzībās tika sniegta informācija, ka vietnē, veicot pasūtījumu par auto riepu iegādi, patērētājiem tika izrakstīti un uz elektroniskā pasta adresi nosūtīti rēķini par pirkumu apmaksu, kuros kā līgumslēdzējs norādīta cita juridiskā persona. Persona, uz kuras bankas norēķinu kontu bija jāveic pirkuma maksas pārskaitījums, nebija vietnē norādītais līgumslēdzējs - SIA BPTBL, bet gan SIA BestPriceTyres, informēja PTAC. Turklāt pēc pirkuma apmaksas veikšanas patērētāji komersanta apsolītajā termiņā pasūtītās preces nesaņēma, un ne SIA BPTBL, ne SIA BestPriceTyres atkārtoti dotos solījumus patērētājiem piegādāt preces tuvākajā laikā nebija pildījušas. Tāpat pēc patērētāju prasījuma netika atmaksāta arī maksa par veiktajiem pirkumiem un abi komersanti no turpmākās saziņas ar patērētājiem izvairījušies.

«PTAC  aicina patērētājus būt uzmanīgiem un neveikt priekšapmaksu interneta veikalā helloriepas.lv, lai iegādātos preces,» teikts centra paziņojumā. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra