Renault Kadjar ir labi pazīstamā Nissan Qashqai asinsradinieks, kas pasniegts līdzīgā tehniskā izpildījumā, toties ar acīmredzami krāšņāku bižutēriju ārpusē un kvalitatīvāku apdari iekšpusē

Žēl, ka franču krosovers tirgū parādās tikai tagad, proti, tad, kad lielākā daļa konkurentu jau vairāku gadu garumā cītīgi ievāc ražu. Vienīgais prieciņš, ka līderu pulciņā, kas piepilda savus naudas apcirkņus, ir arī sabiedrotais Nissan Qashqai. Pašmāju tirgū japāņu zīmola krosovers, kura akotā var atrast pietiekoši daudz blusu, ar sabalansētu cenu un aktīvu dīleru darbu ir spējis fanu pūli novest līdz ekstāzei. Un, kamēr konkurenti to atļaus, Qashqai centīsies paildzināt šo klientu afekta stāvokli. Savukārt franču Renault līdz pēdējam cerēja, ka savulaik populārā minivenu klase agri vai vēlu atmodīsies no miega un tad Renault kā minivenu klases aizsācējs Eiropā atkal būs zirgā un pircēji būs. Tomēr cerības nepiepildījās, jo šobrīd minivenu klases modeļi ir pilnībā kapitulējuši SUV un pseidokrosoveru invāzijai. Šī iemesla dēļ, pat izlaižot jaunākās paaudzes Renault Espace, frančiem nācās piejaucēt lielajam minivenam kripatiņu džipisko gēnu, lai spētu vismaz publiski komunicēt, ka arī Espace dvēselē ir kaut kas no tā, kas šodien ir modē visā Eiropā.

Renault Kadjar ir viens no krosoveru jaunā viļņa simpātiskākajiem eksemplāriem. Atlētiska stāja un proporcionālais siluets piesaista uzmanību, par ko šo rindu autors pārliecinājās Kadjar testa braucienu laikā Spānijā, Saragosas apkaimē. Renault inženieru komanda ir lieliski pastrādājusi, izlabojot un novēršot tos trūkumus, kas piemīt Qashqai.

Motori vienmēr ir bijuši Renault trumpis. To gan sākotnēji nebūs nemaz tik daudz, taču pietiekoši krāšņi savā darbībā un ekonomiskumā, lai izdabātu plašai pircēju auditorijai. Rietumeiropā motors Nr. 1 neapšaubāmi būs 1,5 litru tilpuma 110 ZS jaudīgais dīzelis, ko varēs sapārot gan ar sešpakāpju manuālo, gan ar EDC automātu ar dubulto sajūgu.

Visu rakstu Labāk vēlāk nekā nekad lasiet 3. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra