Šogad aprit 65 gadi, kopš dienas gaismu ieraudzīja pirmā toreiz vēl lidmašīnu ražotāja Svenska Aeroplan AB izgatavotā Saab automašīna, raksta laikraksts Latvijas Avīze.

Tagad gan šis autoražotājs, visticamāk, iestūrējis finiša taisnē. 


2011. gada aprīlī tika izgatavots pēdējais Saab modelis, un kopš tā brīža finansiālo grūtību dēļ šo auto ražošana vairs nenotiek.

Saab cienītāji piesardzīgi vērtējot iespējas kompāniju glābt. «Visspilgtāk Saab raksturo drošība. Tas ir ģimenes un dizaina auto,» trīs šā auto raksturīgākās īpašības minējis Saab dīlera Latvijā Viking Motors pārstāvis Mārtiņš Jakovickis. «Ļoti liela uzmanība tiek pievērsta aktīvajai un pasīvajai drošībai, ģimenes drošībai. Daudz domāts, lai braukšana šajā automobilī būtu ērta. Piemēram, sēdekļi ir fantastiski ērti,» viņš slavējis šīs markas automašīnas.

Gan M. Jakovickis, gan Latvijas Saab kluba prezidents Ingus Mikuda uzsvēruši Saab kā nišas auto valdzinājumu.

«Deviņdesmito gadu vidū tēvs uzsāka biznesu ar zviedriem. Tad arī iepazinu Saab. Mīlestība pret šo zīmolu veidojās palēnām,» atzinis I. Mikuda. «Toreiz Latvijā šo automašīnu nebija daudz. Tajā laikā arī atšķirības no citiem auto bija krietni lielākas – bija jaušams lidmašīnu mantojums, kas ir redzams salonā, instrumentu panelī, atšķirīgajos tehniskajos risinājumos,» viņš turpinājis.

Laikā, kad jaunas automašīnas vairs ražotas netiek, aktuāls kļuvis jautājums par rezerves daļām. Viking Motors pārstāvis mierinājis – detaļu pārdošana turpināsies.

«Rezerves daļas ir neatkarīga ražošana, un mums tās tiek piegādātas visu laiku,» laikrakstam stāstījis Jakovickis un piebildis: «Protams, reizēm rodas problēmas, bet tās ir arī citiem auto tirgotājiem.»

«Viss turpināsies arī tad, ja Saab bankrotēs – gan saistībā ar rezerves daļām, gan garantijām, gan pēcgarantiju remontu,» uzsvēris Viking Motors pārstāvis, piebilstot, ja vien nebūs kāds cits oficiāls paziņojums. Pagaidām nekas tāds nav bijis.

Savam iecienītajam autoražotājam paužot morālu atbalstu, janvāra vidū 32 pasaules valstu Saab entuziasti rīkojuši šā zīmola atbalsta pasākumus. Tāds notika arī Latvijā, kurā piedalījās aptuveni 30 šīs automarkas piekritēju. Latvijā Saab klubs tika dibināts 1998. gadā, šobrīd tajā ir 27 biedri, vēsta Latvijas Avīze.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra