Sāk ierobežot satiksmi uz grants ceļiem

Auto
2015. gada 26. februāris 10:09

Uzņēmuma Latvijas autoceļu uzturētājs Ogres nodaļas strādnieki sākuši uzstādīt ceļazīmes, kuras šķīdoņa laikā ierobežo kravas automašīnu kustību pa ceļiem ar grants segumu, pārliecinājās portāls daugavasbalss.lv .

Uzņēmums Latvijas valsts ceļi informē, ka pavasarī un rudenī, šķīdoņa laikā, grunts pamatnei atkūstot un pārmitrinoties, ceļa segas nestspēja būtiski samazinās. Izteikti tas notiek ceļos ar grants segumu. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Šāda prakse ir vispāratzīta un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskajiem apstākļiem.

Ierobežojumi katru gadu tiek ieviesti visos valsts reģionos – aptuveni 10 000 km valsts autoceļu ar grants un stipri nolietotajiem asfaltbetona segumiem, uzstādot aizlieguma ceļa zīmes, kas ierobežo transportlīdzekļu maksimālo pilno masu (lielākoties 10 tonnas). Savā pārziņā esošajos ceļu tīklos līdzīgi rīkojas arī pašvaldības.

Pa visiem autoceļiem bez ierobežojuma atļauts pārvietoties operatīvajiem transportlīdzekļiem un CSDD reģistrētajiem «svaigpiena transportlīdzekļiem», veicot pārvadājumus ar ceļa īpašnieku saskaņotā maršrutā.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra