Uzņēmumiem autoparku uzturēšanu plāno padarīt sālītāku, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Ja tiks paaugstināta cena transportlīdzekļu tehniskajai apskatei, uzņēmumiem ar lielākiem autoparkiem būs šim mērķim jāatvēl ievērojamas izmaksas, tā DB norādīja lielākajā daļā aptaujāto uzņēmumu. Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti grozījumi, kas paredz veikt vairākas izmaiņas VAS Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) pakalpojumu cenrādī, cita starpā arī tehniskās apskates izcenojuma paaugstināšanu vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem ar pilnu masu līdz 3,5 tonnām. Grozījumi CSDD cenrādī cenas palielinājumu par tehnisko apskati un atkārtotu tehnisko apskati paredz vidēji 2,80 eiro apmērā. Proti – 3,61 eiro par pamata apskati, 1,98 eiro par atkārtotu apskati. Lai gan summa var likties neliela, uzņēmumam, kuram ir vairāki simti automašīnu, kopējās izmaksas par tehniskajām apskatēm pieaugtu ievērojami.

Cerēja ietaupīt

AS Latvenergo pārstāve Sandra Vējiņa bilst, ka uzņēmums savu autoparku plānveidīgi, lēnām atjauno katru gadu. 2013. gada 1. janvārī stājās spēkā grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kurā tika noteikts, ka jaunajām automašīnām ar pirm- reizēju reģistrāciju Latvijā būs jāveic tehniskā apskate tikai pēc diviem gadiem. Tāpēc tehnisko apskašu cenu paaugstinājums neļaus, kā cerēts, samazināt kopējās izmaksas tehnisko apskašu veikšanai, uzsver uzņēmumā.

«AS Latvijas Gāze ir aptuveni 600 transporta vienību. Attiecīgi var parēķināt, cik tas izmaksās. Plānotās izmaiņas, protams, ir papildu izmaksas, bet, piemēram, degvielas cenu izmaiņas atstāj daudz lielāku ietekmi, nekā plānotais pieaugums tehniskajai apskatei. Protams, mums būs jāieplāno papildus līdzekļi, ja apskates cenas pieaugs,» norāda Latvijas Gāze pārstāvis Vinsents Makaris.

Arī Sixt vadītājs Baltijas valstīs Arnis Jaudzems skaidro – lai arī cenas pieaugums Latvijā par tehniskās apskates veikšanu sākotnēji šķiet salīdzinoši neliels, autoparka kopējās izmaksas būtiski palielināsies. Sixt Leasing apkalpo vairāk nekā 3,5 tūkst. automašīnu visā Baltijā.

Visu rakstu Tehniskā apskate automašīnām būs ilgāka un dārgāka lasiet 11. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra