Turpmāk, iegādājoties transportlīdzekli, autovadītāji varēs pārbaudīt tā ceļu satiksmes negadījumu vēsturi, pārliecinoties, vai pārdevēja paustā informācija par transportlīdzekļa stāvokli ir patiesa, informē Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) pārstāvji.

Lai informētu par transportlīdzekļu negadījumu vēsturi, LTAB izveidojusi divus servisus - «Transportlīdzekļu zaudējumu dati» un «Autoīpašnieku portāls», kur varēs rast datus par ceļu satiksmes negadījumiem, to norises datumu un izmaksātajām apdrošināšanas atlīdzību summām.

«Nereti gadās situācijas, ka iegādājoties transportlīdzekli, tā pārdevējs slēpj informāciju par patieso transportlīdzekļa stāvokli, apgalvojot, ka transportlīdzeklis nav bojāts. Lai arī pārdošanas brīdī transportlīdzeklis izskatās ideālā tehniskā un vizuālā kārtībā, ekspluatācijas gaitā var atklāties, ka transportlīdzeklis ir daudzkārtēji iesaistīts ceļu satiksmes negadījumos,» pauž LTAB pārstāvji, norādot, ka ceļu satiksmes negadījumos transportlīdzeklis var gūt būtiskus bojājumus, kas nākotnē var pircējam radīt ievērojamus zaudējumus šo seku novēršanā. Vienlaikus, transportlīdzekļa pircējs cieš zaudējumus, jo pirkuma iegādes brīdī tiek pārmaksāts par transportlīdzekļa iegādi.

Dažkārt gadās situācijas, ka autovadītājs neziņo par iekļūšanu negadījumos, ja brauc ar uzņēmuma transportlīdzekli, tādējādi izvairoties no atbildības par zaudējumu nodarīšanu, pauž LTAB pārstāvji. Tādā gadījumā uzņēmumam ir jāizmanto papildus resursi, lai nodrošinātu informācijas apkopšanu par tā rīcībā esošā autoparka apdrošināšanu (beigušies polišu darbības termiņi, neapdrošinātie transportlīdzekļi, jauni apdrošināšanas gadījumi).

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra