Valsts policijai (VP) šobrīd nav tādu resursu, lai varētu veikt satiksmes uzraudzību tādā apjomā, kādā tas ticis darīts līdz fotoradaru uzstādīšanai. Līdz ar to VP prognozē, ka uz Latvijas ceļiem pasliktināsies ceļu satiksmes uzraudzība, Latvijas Radio atzina VP priekšnieka vietnieks Guntars Marķitāns.

Viņš skaidroja, ka policiju ir skārušas dažāda veida reorganizācijas un pārstrukturizācijas, bet šobrīd tie spēki, kas piedalījās ceļu satiksmes uzraudzībā, ir novirzīti citu pienākumu veikšanai.

G. Marķitāns uzsvēra, ka fotoradari ir nepieciešami un līdzšinējā policijas sadarbība ar radaru uzstādītāju uzņēmumu Vitronic Baltica un partneri saistībā ar uzstādītajām ātruma mērīšanas iekārtām bijusi veiksmīga. «Līdzšinējo sadarbību policija vērtē kā veiksmīgu, šobrīd ir runa par līguma nosacījumu neizpildīšanu, un mēs esam spiesti rīkoties. Fotoradari sevi ir attaisnojuši, un tie ir nepieciešami,» sacīja VP priekšnieka vietnieks.

Lūgts vērtēt, kāpēc tā sanācis ar fotoradaru uzstādīšanu, Ģ. Marķitāns pieļāva, ka Vitronic Baltica un partneri, uzsākot biznesu, iespējams, nepietiekoši izvērtējis riskus. Tāpat VP uzskata, ka saistībā ar radariem bijusi nepietiekama komunikācija ar sabiedrību – bijis nepieciešams plašākās diskusijās izskaidrot, kas, kāpēc un kādā veidā notiek.

Saistībā ar fotoradaru uzstādītāja minētajiem argumentiem, ka viņiem ir problēmas ar zemes īpašniekiem, VP priekšnieka vietnieks atzīmēja - piedaloties publiskajā konkursā, viens no riskiem un arī viens no līguma nosacījumiem ir, ka komercsabiedrībai bija jāapzinās iespējamie riski vai iespējamie šķēršļi. Savukārt saistībā ar uzņēmuma piesaukto Krājbankas krīzi, Ģ. Marķitāns norādīja, ka pagājis pietiekoši ilgs laiks, lai atrisinātu arī šo problēmu, jo pirmo brīdinājumu policija izsniegusi šā gada janvārī.

Db.lv jau vēstīja, ka VP plāno lauzt sadarbības lūgumu ar Vitronic Baltica un partneri, kas nav spējis savlaicīgi izpildīt līguma saistības par 160 stacionāro fotoradaru uzstādīšanu. Valsts policija norāda, ka atbilstoši nosacījumiem, līgums tiks uzskatīts par izbeigtu 21. darba dienā pēc paziņojuma nosūtīšanas Vitronic, izņemot, ja komersants 20. dienā pēc paziņojuma saņemšanas būs novērsis līguma izpildītāja vainu un pakalpojuma neatbilstību vai iesniedzis motivētu situācijas skaidrojumu un atbilstošus priekšlikumus situācijas risinājumam.

Savukārt Vitronic Baltica iepriekš skaidroja, ka fotoradaru projektam vislielākās grūtības un kavēšanos izraisīja problēmas ar tiesībām izmantot svešu zemi iekārtu elektrības vadu pievilkšanai, kā arī projekta finansētāja - Latvijas Krājbankas – sabrukums.

Tikmēr finanšu ministrs Andris Vilks telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes atzina, ka sadarbība ar Vitronic Baltica un partneri bijusi izcili slikts piemērs privātas kompānijas piesaistei fotoradaru projekta īstenošanai. Ministrs arī atzīmēja, ka jāmeklē iespējas, lai lauztu šo līgumu, citādāk tās būšot nebeidzamas mokas. Viņš norādīja, ka radaru ieviešana acīmredzot būtu jāuzņemas valstij.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra