Rīgas dome pieņēmusi saistošos noteikumus, ar kuriem paredzēts regulēt velorikšu satiksmi Rīgā, kas nosaka velorikšu ierobežojumus noteiktos maršrutos, kā arī to, ka rikšām jābūt aprīkotām ar gaismām.

Turpmāk velorikšas drīkstēs kursēt vien pa noteiktiem maršrutiem, kurus apstiprinās Rīgas domes Satiksmes departaments. Attiecīgo kustības maršrutu atļaujas tiks izsniegtas uz vienu sezonu.

Velorikšu pārvietošanās būs aizliegta ielās ar lielu satiksmes intensitāti, piemēram, Aleksandra Čaka, Brīvības, Krišjāņa Barona, Krišjāņa Valdemāra u.c. ielās.

Tāpat rikšām būs jābūt aprīkotām ar pasažieru drošības jostām, gaismas virzienrādītājiem, baltas gaismas lukturi priekšpusē un diviem sarkanas gaismas lukturiem aizmugurē, kā arī ar vismaz diviem baltas gaismas atstarotājiem, kas norāda pasažieru velosipēda gabarītus pretimbraucošajiem transportlīdzekļiem.

Maršrutu atļaujas braukšanai diennakts garumā Rīgas dome paredz izsniegt maršrutiem, kas savieno netālu esošas dzīvojamo zonu vai parku teritorijas, kā arī tajos ielu posmos, kas palīdz nokļūt līdz pasažieru ostai Eksporta ielā, kā arī ielu posmos jūgendstila ēku apskatei klusajā centrā. Diennakts atļaujas paredzēts izsniegt arī maršrutiem pa velosipēdu ceļu Skolas ielā un Ģertrūdes ielas posmā no Skolas līdz Baznīcas ielai, norāda Rīgas dome.

Savukārt brīvdienās un svētku dienās, kā arī darbdienu naktīs (laikā no pulksten 21 līdz pulksten 6) kustības maršrutu atļauju varēs izsniegt papildus maršrutiem ielu posmos, ko ierobežo Daugavas krastmala, Hanzas iela, Stabu iela, Valmieras iela, Satekles iela, Marijas iela, 13.j anvāra iela un Tērbatas iela posmā no Stabu ielas līdz Artilērijas ielai, lai varētu nodrošināt rikšu kustību uz populārākajiem galamērķiem pilsētas centrālajā daļā – viesnīcām, klubiem, kafejnīcām, utt.

Tam, vai velorikšas ievēro noteikumus, līdzi sekos Rīgas pašvaldības policija un Satiksmes departamenta Kontroles dienests. Par noteikumu neievērošanu pakalpojuma sniedzējam vai velosipēda vadītājam varēs piemērot administratīvo sodu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra