Šā gada pirmo desmit mēnešu laikā, salīdzinot ar tādu pašu laika posmu pērn, mazumtirdzniecībā pārdotā benzīna apjoms ir pieaudzis par 2%, savukārt dīzeļdegvielas pārdošanas apjomi pieauguši par 5,3%, novērojuši uzņēmumā Virši-A.

Novērots, ka visvairāk pirktais degvielas veids Latvijā ir dīzeļdegviela, kuras pārdošanas apjomi turpina pieaug. Tas sasaucas ar tendenci vairāk iegādāties automašīnas ar dīzeļdegvielas dzinēju - kopš pērnā gada oktobra Latvijā reģistrēto transportlīdzekļu īpatsvars ar benzīna dzinēju samazinājies par 8%, savukārt dīzeļdegvielas dzinēja automašīnu īpatsvars audzis par 11%, liecina CSDD reģistrēto transportlīdzekļu statistika.

Lai arī benzīna dzinēju automašīnas vēl aizvien veido lielāko daļu no reģistrēto transportlīdzekļu dzinēju veidiem, to īpatsvars gada laikā sarucis līdz 49% no visiem reģistrētajiem transportlīdzekļiem. Dīzeļdegvielas dzinēju popularitāte deviņu mēnešu laikā laikā sasniegusi 45%.

Dīzeļdegvielas dzinēju popularitāte skaidrojama ar degvielas augsto cenu, uzskata Virši-A valdes priekšsēdētājs Jānis Riekstiņš. Viņš prognozē, ka benzīna dzinēju īpatsvars tuvākajos gados vēl vairāk samazināsies, bet tā vietā pieaugs dīzeļdegvielas un arī gāzes dzinēju īpatsvars.

Transportlīdzekļu skaits, kas aprīkoti ar gāzes un benzīna dzinēju, šā gada deviņu mēnešu laikā audzis par vairāk nekā trešdaļu. No kopējas tirgus daļas šādu transportlīdzekļu īpatsvars veido 5%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra