Komersanta nenokārtotajām būvsaistībām nav saistības ar radaru fiksēto pārkāpumu likumību, norāda Valsts policijas (VP) pārstāvji, skaidrojot, ka saskaņā ar līgumu tas, vai komersants nodod radaru atbilstoši būvnotiekumu prasībām, ir tikai paša komersanta atbildība un šis faktors nekādā veidā neietekmē radara darbību vai mērījuma kvalitāti.

Patlaban arī nav bijis neviens gadījums, kad Vitronic Baltica un partneri nenokārtotu būvsaistību dēļ būtu atcelts piemērots sods.

«Būtiski saprast, ka pārkāpumu fiksē mērierīce - tehniskais aparāts, kas atrodas fotoradara kastē, nevis pati kaste. Būvnoteikumu prasības attiecas uz kasti - fizisko radara ietvaru - un tam nav nekādas saistības ar pašu mērierīci. Mērierīces atbilstību visiem līguma nosacījumiem pieņemšanas - nodošanas procedūrā nosaka Valsts policija,» skaidrots VP oficiālajā paziņojumā.

Fotoradara pieņemšanas - nodošanas procedūras laikā tiek pārbaudīta mērierīce un, ja viss atbilst mērierīces funkcionālajām prasībām, radars var sākt darboties.

Balstoties uz šo skaidrojumu, policija aicina «autovadītājus netērēt savu laiku un citus resursus, lai pārsūdzētu piemērotos sodus, izmantojot šāda veida argumentu – šādas sūdzības pēc būtības esot nepamatotas».

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra