«Automašīnu pircēji kļuvuši ļoti piesardzīgi pret sadarbību ar finanšu iestādēm un aizdevējiem. Daudzi mūsu valsts iedzīvotāji vispār zaudējuši ticību bankām un līzinga kompānijām!» intervijā laikrakstam Diena sacījis Wess Motors šefs Aleksandrs Oskins.

«Var jau būt, ka pirms gadiem pieciem septiņiem, uzņemoties maksāt kredītus un līzingus, cilvēki tiešām savu finansiālo situāciju vērtēja pārlieku optimistiski, bet tas notika tāpēc, ka gan mūsu valdība, gan finanšu institūcijas, gan arī autoražotāji zīmēja grafikus, ka finanšu rādītāji iet uz augšu. Bet krīzes laikā mūsu nozares klienti saskārās ar ļoti nepatīkamām lietām - automašīnu atņemšanu, parādu piedzīšanu. Tas nebija labi, un tāpēc daudzi pircēji atklāti atzīst, ka vairs negrib iesaistīties sadarbībā ar aizdevējiem, jo aizdevēji parādījuši, ka ne vienmēr nostājas savu klientu pusē,» stāstījis A. Oskins.

«Vēl viens ļoti nopietns faktors, kas ietekmē autotitrdzniecības nozari, ir Latvijas iedzīvotāju skaita samazināšanās. Masveidīgā cilvēku aizbraukšana uz ārvalstīm strādāt pēdējos gados atstāj neizdzēšamas pēdas!» viņš piebildis.

«Salīdzinot ar daudziem citiem uzņēmējdarbības veidiem, autobizness nav īpaši ienesīgs. Sabiedrībā valda stereotips, ka automobiļu pārdošana nav darbs, bet mūžīgi svētki - prezentācijas, testa braucieni, skaistas, spožas automašīnas, glamūrs un elegance, bet patiesībā, lai autotirgotāja uzņēmums pastāvētu un būtu ienesīgs, jāstrādā ļoti daudz un smagi,» skaidrojis Wess Motors šefs.

Viņš arī atklājis: «Ja mēs nedosim atlaides, nepārdosim nevienu automašīnu. Tāpēc mēs atlaides dodam. Citreiz pat iedodam lielāku atlaidi par to, ko varētu atļauties, jo svarīgi nodrošināt apgrozījumu.»

«Daudzi pircēji, izvēloties automašīnu, stāsta, ka grib nopirkt lielu un iespaidīgu spēkratu tāpēc, ka satiksmes dalībnieki ne visai korekti izturas pret mazām automašīnām. Uz ceļa respektē to, kurš brauc ar iespaidīgu, greznu džipu, bet ignorē autovadītāju pie ikdienišķākas automašīnas stūres. Tas tikai liecina par to, ka ārējais spožums mūsu sabiedrībā diemžēl šķiet svarīgāks nekā intelekts un personība,» Dienai sacījis A. Oskins.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra