Zagļiem vairs nepatīk BMW spoguļi

Auto
2012. gada 4. oktobris 10:33

Pirms pāris gadiem galvenokārt tika zagti BMW automašīnu markas spoguļi. Šogad zagļu izvēle kļuvusi daudz sadrumstalotāka – bez BMW regulāri tiek zagti arī Mercedes – Benz, Volvo, Audi, Saab, Lexus un citu auto marku spoguļi.

To liecina If Apdrošināšana apkopotie dati par pieteiktajām KASKO atlīdzībām šā gada pirmajos deviņos mēnešos.

«Iepriekšējos gados no visiem nozagtajiem auto spoguļiem pat 70% bija BMW spoguļi, taču šogad atsevišķos mēnešos to īpatsvars ir bijis vairs tikai 15% vai 30% no visiem nozagtajiem auto spoguļiem. Mūsu eksperti to skaidro ar to, ka iepriekš zagļu iecienītāko auto marku īpašnieki – gan BMW, gan citu - izvēlas marķēt spoguļus, un zagļi meklē auto spoguļus, kuri ir ātrāk un vienkāršāk nozogami un realizējami,» sacīja If Apdrošināšana Transporta atlīdzību daļas vadītāja Līga Bērziņa.

Dati liecina, ka īpaši liels spoguļu zādzību skaita pieaugums bijis vērojams augustā, kad, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi, tika konstatēts divkārt lielāks zādzību skaits.

Apdrošinātājs norāda, ka pieaug spoguļu zādzību īpatsvars auto vandālisma gadījumos – ja gada sākumā 45% no visiem vandālisma veidiem bija spoguļu zādzības, tad septembrī to sasniedzis 60%.

Citi vandālisma gadījumi ir saistīti ar saskrāpētu auto krāsojumu, izsistiem auto stikliem vai nozagtu automašīnas aprīkojumu. Pieredze liecina, ka dažkārt arī mazvērtīgas lietas – iepirkumu maisiņš ar pārtikas produktiem vai konfekšu kārba – var kļūt par auto uzlaušanas iemeslu, norāda apdrošinātājs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra