No amata atkāpjas Volkswagen izpilddirektors

Auto
2015. gada 24. septembris 08:18

Reaģējot uz skandālu par kaitīgo izmešu rādītāju falsificēšanu, kas ieguvis jau globālu mērogu, trešdien no amata atkāpies uzņēmuma Volkswagen izpilddirektors Martins Vinterkorns.

«Pēdējo dienu notikumi mani ir satriekuši. Visvairāk mani satriecis tas, ka Volkswagen Group iespējami šāda mēroga pārkāpumi,» teikts Vinterkorna izplatītajā paziņojumā. «Volkswagen viss jāsāk no jauna, tostarp arī personāla ziņā. Es atkāpjoties atbrīvoju vietu šai atjaunotnei.»

Vinterkorns norādījis, ka uzņemas «atbildību par konstatētajiem pārkāpumiem» uzņēmuma ražoto automobiļu dīzeļdzinējos, taču vienlaikus uzsvēris, ka viņa paša vainas tajā neesot.

Neilgi pēc tam uzņēmuma uzraudzības padome paziņoja, ka Vinterkorna pēcteča vārds tiks nosaukts piektdien.

ASV Vides aizsardzības aģentūra (EPA) atklājusi, ka Volkswagen atsevišķām dīzeļdzinēju automašīnām uzstādīta programmatūra, kas pilnīgu kaitīgo izmešu kontroli veic vien brīdī, kad tai tiek izdarītas oficiālās emisijas pārbaudes.

Tādējādi šo automobiļu izdalīto kaitīgo izmešu daudzums pārsniedz oficiāli atļauto.

Otrdien uzņēmums atzina, ka pasaulē ar konkrētu dīzeļdzinēju tipu, kas var falsificēt kaitīgo izmešu datus, aprīkoti līdz pat 11 miljoniem tā ražoto automašīnu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra