Japānas automašīnu ražotājs Toyota pērn pārdevis 10,23 miljonus automašīnu, trešdien paziņoja kompānija, kas nozīmē, ka tā ir saglabājusi pasaules automašīnu tirgus līdera statusu, tomēr nestabilās prognozes liek domāt, ka 2015.gadā to varētu apsteigt Vācijas kompānija Volkswagen.

Volkswagen pērn pārdeva rekordlielu automašīnu skaitu - 10,14 miljonus, bet ASV bāzētā General Motors (GM) pārdeva 9,92 miljonus spēkratu, kas arī bija kompānijas rekords.

Nākamajam gadam Toyota prognozē pārdošanas apmēra kritumu līdz 10,15 miljoniem automašīnu, jo sarūk pieprasījums kompānijas mājas tirgū.

Tas, visticamāk, nozīmēs, ka Japānas kompānija atpaliks no Volkswagen, kurai ir spēcīgi rezultāti attīstības tirgos. Tas nozīmētu, ka pirmo reizi automašīnu vēsturē par tirgus līderi kļūtu  Volkswagen.

GM vairāk nekā 70 gadu ierindojās visvairāk pārdoto automašīnu saraksta galvgalī, līdz 2008.gadā Toyota izdevās gada laikā pārdot vairāk spēkratu nekā GM. Koncerns GM 2011.gadā atguva savu līdera pozīciju un apsteidza Toyota pārdoto automašīnu ziņā, jo Japānas autoražotāja rūpnīcu darbu kavēja tā gada martā notikušās spēcīgās zemestrīces un tai sekojošā cunami sekas, kā arī dabas katastrofa bija iznīcinājusi daudzus jau saražotos spēkratus, tomēr pēc dabas katastrofas pēdējo gadu laikā Toyota izdevies veiksmīgi atgūties.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra