Britu raidorganizācija BBC otrdien paziņoja, ka no auto raidījuma Top Gear (Gāzi grīdā!) uz laiku atstādināts vadītājs Džeremijs Klārksons, jo saķildojies ar producentu.

54 gadus vecais Klārksons palīdzēja raidījumam sasniegt lielu popularitāti. To nedēļā noskatās apmēram 350 miljoni cilvēku 170 valstīs.

Taču tagad Klārksons saņēmis pēdējo brīdinājumu pēc vairākiem skandāliem, tostarp par sūdzībām, ka viņš esot lietojis rasistiskus izteikumus. «Pēc skandāla ar BBC producentu Džeremijs Klārksons ticis uz laiku atstādināts, kamēr notiek izmeklēšana,» paziņoja raidorganizācija. «Neviens cits nav ticis izslēgts.»

Žurnāls Radio Times ziņo, ka Klārksons esot mēģinājis iesist producentam. Tas noticis pagājušonedēļ, bet BBC sūdzību saņēma tikai pirmdien.

Kad atklātībā nonāca ziņas par Klārksona atstādināšanu, fani ierosināja petīciju, lai panāktu viņa atjaunošanu Top Gear vadītāja amatā. «Mēs pieprasām, lai BBC atjaunotu Džeremiju Klārksonu darbā. Brīvību skandāliem!» raksta fani. Pagaidām petīciju vietnē change.org parakstījuši vairāk nekā 122 000 cilvēku.

Februārī Klārksons sociālajos tīklos pauda neapmierinātību ar darbu. «Vajadzīgs jauns Top Gear vadītājs! Kandidātiem jābūt veciem, briesmīgi ģērbtiem un pedantiskiem, kā arī jāspēj laikā ierasties uz darbu,» viņš tvītoja.

BBC atcēla pārraides jaunākās sērijas izrādīšanu. Klārksons tajā ar pārējiem vadītājiem Ričardu Hamondu un Džeimsu Meju stāstīja par klasiskajām automašīnām.

Pagājušogad Top Gear uzņemšanas komanda piedzīvoja starpgadījumu Argentīnā, kad automašīnas numura zīme sadusmoja vietējos iedzīvotājus.

Raidījuma vadītāji un filmēšanas komanda tika apmētāti ar akmeņiem un izraidīti no Argentīnas pēc tam, kad raidījuma Ziemassvētku speciālizlaidumā tika izmantots Porsche markas auto ar numura zīmi «H982 FKL», kurā argentīnieši saskatījuši mājienus uz Folklendu karu 1982.gadā. Raidījuma izpildproducents Endijs Vilmans paziņojis, ka «numura zīme esot bijusi sagadīšanās».

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra