Vācijas autobūves koncerns Volkswagen trešdien paziņoja, ka gandrīz viens miljons uzņēmuma ražoto automobiļu Francijā ir aprīkoti ar izsmalcināto programmatūru, kas var falsificēt kaitīgo izmešu datus.

Volkswagen Francijas struktūrvienība norāda, ka kopumā šajā skandālā iesaistītas 984 064 automašīnas, kas pēdējos gados tikušas pārdotas valstī.

Vairumā gadījumu tie ir Volkswagen zīmola modeļi, taču šo automašīnu vidū ir arī Škoda un Seat zīmolu modeļi.

Volkswagen pagājušajā nedēļā izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrētu dīzeļdzinēju tipu, kas var falsificēt kaitīgo izmešu datus.

ASV Vides aizsardzības aģentūra (EPA) atklāja, ka Volkswagen atsevišķām dīzeļdzinēju automašīnām valstī uzstādījusi programmatūru, kas pilnīgu kaitīgo izmešu kontroli veic vien brīdī, kad tai tiek veiktas oficiālās emisijas pārbaudes.

Tādējādi šie automobiļi emitē lielāku par atļauto kaitīgo izmešu apjomu, kas saistīts ar smogu un dažādām veselības problēmām.

Vācijas prokuratūra pirmdien paziņoja, ka sākusi kriminālizmeklēšanu pret Vācijas autobūves koncerna Volkswagen bijušo vadītāju Martinu Vinterkornu saistībā ar vērienīgo izmešu skandālu.

Piektdien Volkswagen valde par uzņēmuma jauno vadītāju iecēla luksusa automašīnu ražošanas struktūrvienības Porsche direktoru Matiasu Milleru.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra