Anglijā atgūst mīlestību pret Latviju

Atpūta
2015. gada 30. novembris 12:39

Baušķenieks Elans Ozoliņš savulaik, nepabeidzis vidusskolu, devies uz Angliju meklēt laimi. Vienistabas dzīvokļa šaurība nomainīta pret divstāvu mājas plašumiem, strādnieka darbs fabrikā aizstāts ar slavenas kafejnīcas darba organizatora amatu. Dzīve Anglijā mainījusi Elana domāšanu, attieksmi pret apkārt notiekošo, un galvenais – viņš ir atguvis mīlestību pret Latviju, vēsta reģionālais laikraksts Bauskas Dzīve.

Sarunas sākumā 24 gadus vecais puisis atzīstas: «Vidusskolas gados bezrūpīgi dzīvoju vienai dienai, nedomāju par nākotni. Pamatīgi apdedzinājos, bet ārzemēs gūtā pieredze mainīja manu pasaules uztveri un atvēra acis. Esmu sapratis – Latvijā ir viss, lai būtu laimīgs.»

Baušķenieks devies uz Plimutu Anglijā, kur strādājis viņa brālēns. Pirmie iespaidi bijuši labi – pilsēta skaista, cilvēki laipni un smaidīgi, bet drīz vien ilūzija par sapņu zemi izgaisusi. Puisis kopā ar četriem cilvēkiem dzīvojis vienistabas dzīvoklī. Vietas pieticis vien četriem matračiem. Devies uz aģentūru lūkot darbu.

Sākumā puisis pie līnijas pārbaudījis pīrāgu kvalitāti. Darbs ritējis naktīs, 12 stundas aizvadītas stāvot, mugura svilusi kā ugunīs. «Aģentūras piedāvā sliktāko darbu, ko paši angļi nedarīs,» atmiņās kavējas baušķenieks.

Pēc kāda laika Elans devies strādāt uz citu fabriku, darba vadītājs anglis nepārtraukti bļāvis. «Gadu tur izturēju un pateicu: «Atā!» Tādu bļaušanu diendienā izturēt bija grūti,» pieredzē dalās puisis. Drīz vien Elans iepazinies ar latvieti Armandu, un viss mainījies. Abi nolēmuši braukt uz Londonu.

Pateicoties Armandam, kurš daudzus gadus bija strādājis viesnīcās, Elans ātri vien apguva pamatiemaņas, lai strādātu Londonas slavenākajā kafejnīcā «Hard Rock», kuru 1971. gadā atvēra divi hipiji.

Ēstuves īpašnieki Elanu pamanīja, un jau pēc gada viņš sāka strādāt par viesmīļu darba organizatoru. «No sākuma Londona man patika, bet kņada, cilvēki un valsts mani izsūca. Es gribēju atgriezties mājās – Latvijā.» Daudz nedomājot, puisis tā arī izdarīja.

Tagad Elans strādā Bauskas grilbārā «Pauze» par viesmīli. «Tie, kas gribēs strādāt, Latvijā darbu atradīs. Es uzskatu, ka allaž jāstrādā tā, it kā tas būtu paša bizness. Tad arī darbs ies no rokas,» stāsta Elans.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Bauskas Dzīve.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra