Bauskā turpina cīņu ar krauķiem

Atpūta
2015. gada 28. aprīlis 12:14

Sākta galotņu apzāģēšana Bauskas pilskalna parka kokiem, kas aug Brīvības bulvāra malā. Tādējādi iecerēts novērst putnu mēslu krāšanos uz trotuāriem pie ieejas pilskalna parkā, vēsta reģionālais medijs Bauskas Dzīve.

Darbu veic pašvaldības uzņēmuma «Vides serviss» speciālisti sadarbībā ar SIA «Kvēle». Ar autopacēlāju strādnieks tiek pacelts vairāku metru augstumā, kur viņš nozāģē zaru vainagu. Tiek plānots, ka tagad vairākus gadus putniem būs liegts te vīt ligzdas. Galotnes zāģē tiem kokiem, kuri aug trotuāra malā.

Bauskas novada domes administrācijas speciālists Voldemārs Čačs Bauskas Dzīvei skaidro, ka ir savākta informācija no pašvaldībām, kurās ir līdzīga problēma. Tika stāstīts par vairākiem iespējamajiem variantiem cīņai ar krauķiem, taču neviena aktivitāte nav sniegusi ilglaicīgu pozitīvu rezultātu.

«Es saprotu, ka būs iebildumi, taču šogad situācija izveidojusies īpaši draudīga. Ielas norobežojošās barjeras, soliņi, bruģītis un asfalta celiņi pārklāti ar tādu mēslu kārtu, ka to nevar spēt katru dienu notīrīt. Ir kauns no tūristiem, kuri ik dienas dodas uz Bauskas pili un ir pakļauti briesmām no gaisa. Koku vainagu apzāģēšana pašlaik ir vienīgā efektīgā metode. Pagaidām ligzdās mazuļi vēl nav izšķīlušies. Putniem ir iespēja savīt jaunas ligzdas kokos, kas aug upes malā, arī parka iekšteritorijā,» tā skaidro V. Čačs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra