Pirmssvētku laikā laikraksts Dienas Bizness Latvijas uzņēmējus aicināja glazēt piparkūkas un izteikt savus nākamā gada novēlējumus valstij

Uldis Leiterts, datu vizualizācijas iesācējuzņēmuma infogr.am vadītājs

«Ja kādam ir doma sākt ko jaunu – kālab ne 2016. gadā? Ja cilvēkam ir ideja, par ko viņš ir domājis ilgi, nākamais gads varētu būt sirsnīgi labs brīdis, kad nebaidīties to darīt. Nākamajā gadā es gribētu redzēt kompāniju, kam ir potenciāls kļūt par latviešu vienradzi – uzņēmumu, kas novērtēta par miljardu dolāru.

Lai sāktu ko jaunu, nevajag daudz laika – no ļoti agras idejas, kad domājām, vai un kas tas varētu būt, līdz brīdim, kad palaidām infogr.am publiski un ieguvām pirmos lietotājus, pagāja pusgads, bet no brīža, kad reāli sākām strādāt pie produkta un publicējām to, pagāja apmēram divas nedēļas.

Pirmā sajūta par savu ideju ir – tā mainīs pasauli. Pēc tam sāc domāt, kā to salauzt, un, kad tas izdodas, jūties bēdīgs. Dažreiz ideju izdodas salauzt, bet ne līdz galam – tā izdodas atsijāt pelavas un atrast pareizo virzienu. Arī kuģim Portugālē, tikai nedaudz pamainot virzienu, ir iespēja aizpeldēt uz ASV vai Meksiku. Ja kādam ir ideja, par ko viņš ir pārliecināts, ka tā ir pietiekami laba, lai to realizētu, tam nevajag ļoti daudz laika – pietiek ar pāris diennaktīm, taču reizēm idejai vajag ļaut pastāvēt kā vīnam. Paturēt to prātā un, ja pēc mēneša tā joprojām šķiet laba, pastāstīt par to cilvēkiem, kuri nav draugi. Ja tā joprojām liekas laba, noziedot 48 stundas un pamēģināt. Sliktākais, kas var notikt, – nesanāks.

Domājot par to, kādā virzienā nākamgad vajadzētu attīstīties Latvijai, man šķiet, ka nav tāda vienota kopuma valsts, nav tāda tipiska vidējā latvieša. Ir tikai indivīdi, tas, ko viņi izdara, ir tas, kas veido to, kas beigās tiek nosaukts par Latviju. Valstī ir ļoti daudz kultūru, tautu, valodu, un tas Latviju padarīs īpašu. «Latviju latviešiem» es nākamgad negribētu paņemt līdzi. Mēs esam sena Hanzas pilsēta, starptautisks tirdzniecības centrs, kur satiekas tautības, idejas, kultūras, cilvēki. Tas ir spēks, kas padarīs Latviju varenu.»

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra