Pirmssvētku laikā laikraksts Dienas Bizness Latvijas uzņēmējus aicināja glazēt piparkūkas un izteikt savus nākamā gada novēlējumus valstij

Ieva Tetere, SEB bankas vadītāja

«Kas ir tas, ko nozīmīgos svētkos novēlam kādam, kas mums rūp? Veselību, izturību un spēju nepazaudēt dzīves sparu. Tieši šo pašu gribētu novēlēt arī Latvijas ekonomikai jaunajā gadā. Veselību – labu izaugsmi! Izturību – stingru stāju un pragmatiskus lēmumus ārējo satricinājumu pārvarēšanā! Nezaudēt dzīves sparu – noturēt labos prātus un sagaidīt tos, kas devušies prom!

Tuvākajos divos gados izaugsme turpinās balstīties patēriņā, un nozīmīgākais jautājums skar ES fondu pieejamību. Nākamais gads sniedz iespējas straujākai izaugsmei. Izšķirīgi būs ārējie faktori un spēja sakoordinēt ES fondu apguvi. Pagaidām gan nākamā gada izaugsmes prognoze saglabājas 2,7% apmērā, jo risku līmenis un nenoteiktības ietekme ir vērā ņemama.

Un vēl – visi sagaida izaugsmi, vēlmju piepildīšanos, tomēr ekonomika ir patstāvīga un nepaklausīga, kā teicis Ņikita Hruščovs – ekonomika nerespektē neviena cita vēlmes. Tādēļ, lai ko mēs vēlētos, izaicinājumu netrūks, jo viens no ekonomikas likumiem saka: ja tu esi bagāts, tev jābūt muļķim, lai zaudētu savu statusu, savukārt, ja neesi bagāts, tev jābūt īpaši gudram, lai par tādu kļūtu. Lai mums visiem pietiek gudrības, tālejošu mērķu un stingras stājas, lai vairotu Latvijas labklājību!»

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra