Biznesā satiksies visas paaudzes

Atpūta
2015. gada 4. marts 09:28

Nemaz ilgi nav jāgaida, vien pāris gadu, kad vienā darba vietā kopā strādās pat četras paaudzes – t.s. baby boomers, X, Y un Z paaudzes, līdz ar to būtiski pieaugs personāla vadības loma, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Nākamajos 10–15 gados Latvijā būs vairāk tādu darbinieku, kuri aizies pensijā, nevis tādu, kuri ienāks darba tirgū. Latvijā pastāv vecuma diskriminācija, darbu atrast ir grūti ne tikai cilvēkiem vecumā virs 50 gadiem, bet arī jauniešiem.

Sakrīt vērtības

No amerikāņiem aizgūto paaudžu dalīšanas principu liek lietā arī personāla atlases speciālisti Latvijā. Tiek izdalītas četras – pēckara demogrāfiskā sprādziena paaudze jeb baby boomers, dēvēta arī par puķu bērniem, pie kuras pieder no 1945. līdz 1962.gadam dzimušie, X paaudze, kas dzimusi no 1962. līdz 1980.gadam, Y paaudze, kuru mēdz dēvēt arī par Millenium paaudzi, pie kuras pieskaita no 1980. līdz 2000. gadam dzimušos un Z paaudze, kuras pārstāvji kopš 2000. gada joprojām nāk pasaulē – ar to saistās visvairāk minējumu. No 2015.gada dzimušie tiks dēvēti par Alfa paaudzi. Dažādo paaudžu pārstāvji ir atšķirīgi, viņus vada dažādas vērtības, uzvedības modeļi atšķiras, taču cilvēku piederību vienai vai otrai paaudzei nevar noteikt tikai pēc dzimšanas gadiem, jo kādas vienas paaudzes cilvēks atbilstoši savām vērtībām un uzvedībai var piederēt pavisam citai paaudzei, atzīst personālvadības asociācijas vadītāja Eva Selga. Tomēr kopējās dažādo paaudžu vērtības, motivācija un pat uzvedība lielā mērā sakrīt.

Seniorus atstumj

Darba tirgū ir vērojama vecuma diskriminācija, kas īpaši skar pēckara paaudzi, norāda E.Selga. Sieviešu diskriminācija nav tik liela; savukārt vecuma diskriminācija personāla atlasē nav retums. Tai nav pamata un ir jāmaina attieksme, tostarp audzinot darba devējus. «Ir jāpieņem reālā situācija darba tirgū, ir jānodarbina tie cilvēki, kuri mums šeit ir, mēs viņus nevaram dabūt kaut kur no Mēness,» saka E.Selga.

Personālvadības asociācijas veiktais paaudžu vērtību pētījums liecina, ka cilvēki vecumā no 30 līdz 55 gadiem sevi pieskaita vidējai paaudzei, respektīvi, nejūtas veci un konkurētsnepējīgi darba tirgū. E.Selga norāda, ka daudziem darba devējiem cilvēki vecumā virs 50 gadiem jau ir par vecu, pastāv viedoklis, ka viņos vairs nav vērts ieguldīt, ka viņi vairs nespēs veikt pienākumus pietiekoši augstā līmenī.

Visu rakstu Biznesā satiksies visas paaudzes lasiet 4. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra