Biznesa sievišķīgā puse

Atpūta
2015. gada 6. marts 08:50

Pēdējos gados nedaudz ir mazinājusies sieviešu iesaiste biznesā, turklāt ir palielinājies to daiļā dzimuma pārstāvju skaits, kuras biznesā darbojas pēc 50 gadu sliekšņa sasniegšanas

Tas izriet no nule Lursoft veiktā pētījuma, kura ietvaros apkopoti dati par sieviešu īpatsvaru biznesā, noskaidrots, ar kādiem rezultātiem strādā viņu pārstāvētie uzņēmumi.

No visiem Latvijā reģistrētajiem uzņēmumiem 32,48% vismaz viens no dalībniekiem ir sieviete, savukārt amatus valdēs un padomēs daiļā dzimuma pārstāves ieņem vien 31,44% uzņēmumu. Sarucis ir arī mazkapitāla SIA skaits, kuri pieder vai kurus vada sievietes. 2013. gadā no visām mazkapitāla SIA sievietēm piederējuši 38,53% uzņēmumu, 2014. gadā šis rādītājs samazinājies līdz 36,51%, bet šogad turpinājis kristies, sarūkot līdz 33,97%.

Uzņēmumu skaits, kuru vadībā ir sieviete, ir samazinājies gandrīz visās lielākajās pilsētās, izņēmums – Rīga un Jelgava. Pretstatā sarūkošajam sieviešu vadīto uzņēmumu skaitam, vērojama pozitīva tendence palielināties to kompāniju daudzumam, kur īpašnieku vidū ir daiļā dzimuma pārstāve, secina Lursoft.

Tā kā galvaspilsētā un tās apkārtnē koncentrējas visvairāk uzņēmumu, likumsakarīgi, ka arī reģistrēts ievērojamākais skaits sieviešu vadīto un sievietēm piederošo uzņēmumu. Rīgā reģistrēti vairāk nekā 44% no visiem uzņēmumiem, kuru vadības groži ir sieviešu rokās, ap 18% – Pierīgā. Šie ir arī vienīgie reģioni, kuros sieviešu–amatpersonu īpatsvars uzņēmumu vadībā gada laikā ir pieaudzis. Izceļas arī Kurzeme, kur reģistrēti vairāk nekā 11% no visiem sievietēm piederošajiem uzņēmumiem.

Visu rakstu Biznesa sievišķīgā puse lasiet 6. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra