Biznesa vieta: Merķeļa iela

Atpūta
2015. gada 18. septembris 12:00

Merķeļa ielā Rīgā sajūtams lielpilsētas pulss – cilvēki traucas savās ikdienas gaitās, viens pēc otra seko sabiedriskā transporta līdzekļi


Tur nepamet sajūta, ka visi skrien, tomēr tieši tur vietu biznesam atraduši dažādi pakalpojumu sniedzēji. Būtiski atšķiras Merķeļa ielas viena un otra puse tās sākumposmā – lielākā cilvēku plūsma ir ielas labajā pusē, kur ir sabiedriskā transporta pieturas, pretējā ielas pusē ir nosacīti mierīgāk. 


Kuplā skaitā šajā Rīgas daļā ir pārstāvētas autoskolas un tūrisma aģentūras. Aptaujātie uzņēmēji teic, ka šāda profila uzņēmumi Merķeļa ielā bijuši jau vēsturiski. Savukārt pirms septiņiem gadiem, sākoties krīzei, izteikti attīstījies lombardu bizness. Viss ielas posms no Stacijas laukuma līdz Barona ielai ir šādām iestādēm nosēts. Pēc DB novērojuma, šāda tipa uzņēmumu ir aptuveni desmit. Aptaujātie uzņēmēji atzīst, ka viņu biznesu lombardu klātbūtne neietekmē, bet ielas seju gan. 560 metrus garā Merķeļa iela, kas sākas Marijas un Satekles ielu krustojumā un beidzas krustojumā ar Brīvības bulvāri, Tērbatas ielu un Kalpaka bulvāri, ir viena no pilsētas galvenajām artērijām – tur ikdienas gaitās plūst tūkstošiem vietējo iedzīvotāju un pilsētas viesu. DB uzrunātie uzņēmēji izteica cerību, ka centra ielā lombardus reiz nomainīs mākslas galerijas un jaukas kafejnīcas. 


Zīmogu celmlauži


«Mēs šeit ražojam zīmogus jau vairāk nekā 20 gadus. Sākotnēji uzņēmuma darbības virziens bija zīmogu izgatavošana, bet vēlāk piepulcējās arī reklāmas priekšmetu un apģērbu apdruka. Bijām vieni no zīmogu biznesa celmlaužiem Latvijā. Gadu gaitā konkurence ir kļuvusi stiprāka. Interesanti, ka tieši šajā rajonā, netālu no mums, uzradās daudz mazu uzņēmumu, kas ražo zīmogus. Konkurentu netrūkst arī reklāmas drukas jomā. Piemēram, netālu esošais uzņēmums Merķeļa druka agrāk fokusējās uz kopēšanas pakalpojumu sniegšanu, bet pakāpeniski tas papildinājis pakalpojumu klāstu ar priekšmetu un apģērba apdruku un lielformāta druku, kas ietver tos segmentus, kuros strādājam arī mēs,» stāsta Reklāmas un zīmogu fabrikas valdes loceklis Sandis Siliņš. Uzņēmums šajā rajonā ir ilgdzīvotājs, klienti gadu gaitā jau iestaigājuši taciņu līdz tam. S. Siliņš gan teic, ka atrašanās centrā biznesam vairs nav tik būtiska. «Šajās telpās strādājam kopš 90. gadu vidus. Toreiz prasības pret telpām bija citas. Tagad, ja vajadzētu sākt šāda veida biznesu, domātu par to, kā klientiem piebraukt, novietot auto, vai ir ērti piebraukt kravas transportam. Biznesa vide 20 gados ir mainījusies, arī prasības telpām ir citas,» viņš turpina. 


Ielas pusē, kur atrodas cirks, pašlaik vairāk attīstās ēdināšanas bizness, ir pa kādam veikalam.

Visu rakstu Kā krāsainā karuselī 
lasiet 18. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra