Vietējie Carnikavas uzņēmēji ar nepacietību gaida divas lielās peļņas dienas gadā – Jūras un Nēģu svētkus, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

DB viesojās Carnikavā tikai trīs dienas pirms gaidāmajiem 14. nēģu svētkiem, kas notiks rīt, 22. augustā. Parkā tiek saposti apstādījumi, pļauta zāle, jo turpat jau arī notiks lielākā kņada, tirgošanās un svinēšanās. DB uzrunātie uzņēmēji atzīst, ka šī diena viņiem ir svarīgs finansiāls atspēriena punkts, jo ikdienā Carnikavā apgrozās vien vietējie, brīvdienās sabrauc arī atpūtnieki, kuriem šeit ir vasarnīcas. Savukārt ziemā katram pašam jādomā, kā izdzīvot, jo Carnikavā kļūst pavisam klusi. Uzņēmēji apgalvo, ka šī ir vasaras pilsēta, kura savu potenciālu vēl nav izmantojusi, jo šeit trūkst tūristu piesaistes objektu, arī ūdens izklaides iespējas nav izmantotas, nemaz nerunājot par naktsmītnēm, kuras Carnikavā ar uguni esot jāmeklē.

Sapņo par nēģu kafejnīcu

Velns gan nav tik melns, kā vietējie to mālē, jo vismaz nākotnes plāni Carnikavas pašvaldībai ir ievērojami. Novada pašvaldības attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Edgars Pudzis teic, ka plāni ir, un tie tuvākajos gados tikšot īstenoti. «Mūsu profils ir atpūta. Mēs nevaram sapņot par milzu rūpnīcu būvniecību, kas nodarbina simtiem cilvēku. Carnikavas attīstību redzam vairākos virzienos: zivis, dabas resursu – minerālūdeņu un dūņu – izmantošana, veselības tūrisms, kā arī infrastruktūras izveide biofarmācijas uzņēmumiem,» atklāj E. Pudzis. Runājot par tūristu piesaistīšanu, Carnikava iet roku rokā ar citām klastera Saviļņojošā Vidzeme pašvaldībām – Saulkrastiem, Limbažiem, Salacgrīvu un Aloju, kuru mērķis ir radīt kopēju piedāvājumu atpūtniekiem. Visus vieno Vidzemes jūras piekraste, bet jāizveido plašāka pakalpojumu pakete, kas vilinās tūristus pavadīt vairākas dienas šajā Latvijas pusē. E. Pudzis stāsta, ka līdz ar krīzes gadiem Carnikavā tika slēgtas visas viesnīcas, bet nu viena darbu ir atsākusi.

Pašvaldība saprot, ka nēģi un Carnikava ir cieši saistītas lietas, tādēļ to vajadzētu izmantot ne tikai reizi gadā, kad notiek Nēģu svētki. Šogad tajos piedalīsies 110 amatnieki, 50 pārtikas tirgotāji, 12 kafejnīcas. Nēģu tirgotāji būs seši. «Protams, no šiem tirgotājiem pavisam neliela daļa būs vietējie uzņēmēji, bet domāju, ka visi, kas piedalīsies, būs ieguvēji. Svētkus pērn apmeklēja ap septiņiem tūkstošiem viesu,» viņš turpina. Savukārt, taujāts par ikdienas dzīvi vietējiem uzņēmējiem, pašvaldības pārstāvis atzīst, ka attīstības potenciālu bremzē komercplatību trūkums. Carnikavā vismaz vasarā esot nepieciešami vairāki ēdināšanas uzņēmumi. Pašvaldība vēl aizvien neesot izsapņojusi sapni par zivju kafejnīcas izveidi, kā arī speciālu zivju tirdzniecības vietu.

Visu rakstu Ne tikai nēģi var spodrināt Carnikavas vārdu lasiet 21. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra