180 metrus garā Satiksmes iela ir starpposms, lai, no centra puses braucot pa Bauskas ielu, nokļūtu Vienības gatvē vai Jelgavas ielā

Satiksmes iela ir tik īsa, ka kāds var to pat neievērot, neslēpj DB aptaujātie uzņēmēji, kuru kompānijas tur ir nobāzējušās. Viņi sevi dēvē par Torņakalna iemītniekiem. Šī Rīgas apkaime pagaidām nevar lepoties, ka viss tajā ir saposts, bet nākotne pavisam noteikti ir daudzsološa. Reiz pamestās ēkas tiek pamazām atjaunotas, rajons kļūst sakoptāks. Liels pluss ir tas, ka netālu ir uzbūvēta Latvijas Nacionālā bibliotēka un Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrs.

Satiksmes ielu labi zina ne tikai autovadītāji, bet arī sabiedriskā transporta pasažieri, jo autobusa, tramvaja un trolejbusa pietura nodēvēta par godu šai ielai. Uzrunātie uzņēmēji atzīst, ka par spīti intensīvai auto satiksmei un sastrēgumiem, kas šeit ir ierasta parādība, it īpaši piektdienu vakaros, dzīve rit rāmi, un šeit mājvietu meklē tie uzņēmumi, kuriem liela garāmgājēju plūsma nav primārā, bet kam svarīgi, ka ielas malās bez maksas var novietot auto, ātri ir iespējams aizbraukt gan uz centru, gan šaipus Daugavai esošajiem rajoniem. Tā esot Pārdaugavas burvība – sadzīve ir ērtāka, nekā Rīgas centrā.

Vienības gatves un Satiksmes ielas stūrī atrodas kafejnīca Pastnieks zvana divreiz. Tā pieder Pedčenko ģimenei – Andrejam un Aivai. Viņi atklāja, ka kafejnīcu bizness nav viņu pamatnodarbošanās. Abi ir mākslinieki, režisori, televīzijas cilvēki, reklāmisti.

Blakus kafejnīcai Pastnieks zvana divreiz pirms trīs mēnešiem iekārtojies karpu ķeršanas meistars Matīss Lēnerts. Tur viņš atvēris specializētu karpu makšķerēšanas piederumu veikalu Copes pasaule. Matīss stāsta, ka četrus gadus ir strādājis makšķerēšanas veikalā, tad izlēmis, ka vēlas sākt pats savu biznesu.

Vienā no skaistākajām ēkām - atjaunotā koka namiņā - pirms septiņiem gadiem sāka mājot SIA Sapņu rūķis LV, kuras nodarbošanās ir saistīta ar bērnu ballīšu organizēšanu.

Posmā, kur Satiksmes iela ieplūst Jelgavas ielā, nelielā ēkā iekārtojies uzņēmums IBS Biroja tehnika.

Visu rakstu Torņakalnam viss vēl priekšā lasiet 7. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra