Vīna pasaules atklājumos daudziem šķiet drošāk doties, 
turoties pie profesionāla vīnziņa rokas, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Vīna kursi iesācējiem Rīgā ir pieejami plašā klāstā, savukārt, tiem, kas par šo Dieva dzērienu vēlas iegūt padziļinātākas zināšanas, kļūt par profesionāliem vīnziņiem, apmācību izvēles iespējas ir mazākas. 


Izglīto darba tirgum


Latvijas Vīnziņu asociācija kursus organizē kopš 2003. gada, un tās mērķauditorija pārsvarā ir ar vīna servisu saistītās darbavietās strādājošie, kā arī tie, kuriem vīna pasaules izzināšana ir hobijs. Pēdējos divos gados interesentu skaits ir palielinājies gandrīz divkārt – 2012. gadā asociācijā kursus apmeklēja 31 persona, bet pagājušajā gadā vairāk nekā piecdesmit. «Restorānu darbinieki sāk apjaust, ka zināšanas vīna jomā uzlabo viņu profesionālo līmeni un konkurētspēju darba tirgū. Savukārt ar vīnu profesionāli nesaistītus kursu interesentus, iespējams, saista Vīnziņu asociācijas vārds un samērā labais lektoru sastāvs. Pieļauju, ka mūsu kursu cena ir zemāka nekā citur. Tas nav peļņas projekts, jo pati Vīnziņu asociācija ir bezpeļņas organizācija. Pirms gada mazliet pacēlām kursu cenu, jo vīna paraugi degustācijām kļuva dārgāki, tāpat arī telpu īres maksa paaugstinājās,» stāsta Latvijas Vīnziņu asociācijas valdes locekle un vīna kursu kuratore Valentīna Grandāne. 


Asociācija mēdz organizēt arī mācību ceļojumus saviem biedriem uz vīna audzēšanas reģioniem, bet tie esot veiksmīgi tikai tādā gadījumā, ja ceļotāju grupā apvienojoties domubiedri ar izteiktu interesi par vīna kultūru un cilvēki pārstāv līdzīgu sabiedrības sociālo slāni. 


V. Grandāne spriež, ka Latvijas tirgū ir pietiekoši daudz vīnziņu, kas ir spējīgi piedāvāt apmācības, bet sarežģītāka situācija ir ar augstāka līmeņa profesionālajām apmācībām, tur ar vietējiem resursiem nepietiek. Dažādu vīna kursu un «pulciņu» Rīgā ir daudz, reizēm tie pilda arī izklaides funkciju. Noteikti brīva un neaizņemta vieta vēl ir nopietnai vīna skolai ar sistēmisku un strukturētu kvalitatīvas apmācības programmu.

Vīna mīļu svētki


Latvijā līdz šim tradīcijām bagātākais Vīna festivāls notika Konventa sētā. Tajā 16 vasaras pēc kārtas piedalījās uzņēmumi, kas Latvijā importē vīnu, taču pērn no uzņēmumiem bijusi neliela interese par dalību festivālā, tādēļ tas nenotika. Tāds nenotiks arī šogad, taču tradīcija kādam dzērienam par godu rīkot īpašus svētkus neizpaliks, jo Latvijas Bārmeņu federācija sesto gadu rīkos kokteiļu festivālu. 


Savukārt kopš 2012. gada Rīgā tiek organizēts festivāls Riga Wine & Champagne, kur vienkopus sapulcējas Latvijas vīna mīļi. Festivāls no vienas šampanieša meistarklases simts cilvēkiem 2012. gadā ir izaudzis līdz nozīmīgam šampanieša un augstākās raudzes vīnu festivālam ar notikumiem divas reizes gadā – rudenī un pavasarī.

Visu rakstu Caur atslēgas caurumu ielūkoties Dionīsa pasaulē lasiet 27. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra