Iesaka: Ieva Stūre, Komunikācijas aģentūras/Edelman Affiliate biznesa attīstības direktore

Apmēram trīs gadus mana kaislība ir niršana. Iepriekš zemūdens valstību iepazinu Sarkanajā jūrā Ēģiptē. Tā šī vaļasprieka piekritējiem ir viena no populārākajām vietām pasaulē, kurai līdzvērtīgu sameklēt ir samērā grūti. Tomēr esmu atvērta jauniem galamērķiem un ieinteresējos par Maldivu salām Indijas okeānā.

Plānotais ceļojuma laiks bija jūnijs. Tas šai kūrortvalstij skaitās laiks ārpus aktīvās tūrisma sezonas. Lai atvaļinājuma laikā nebūtu jāpiedzīvo lietavas, ievācu informāciju no profesionāļiem, kas apliecināja, ka arī šajā laikā Maldivu salas ir pievilcīgs galamērķis, gan lai nirtu, gan lai baudītu sauli. Turklāt, apmeklējot salas ārpus aktīvās sezonas, ir vairākas priekšrocības – mazāk tūristu un zemākas ceļojuma izmaksas. Sakravāju ceļojuma somu un pagājušā gada Līgo svētkus sagaidīju, iepazīstot Indijas okeāna zemūdens pasauli.

Maldivija ir izvietojusies uz 26 atoliem, kurus veido vairāk nekā 1000 mazu salu. No tām tikai apmēram 200 ir apdzīvotas. Tā kā mana ceļojuma nolūks bija atklāt un apskatīt Indijas okeāna zemūdens pasauli, nolēmu, ka viesnīcā neuzturēšos, bet visu nedēļu došos tā dēvētajā niršanas safari braucienā – visu atvaļinājumu pavadīju uz jahtas. Jāsaka gan, ka tā bija gana ekskluzīva un tajā viens stāvs bija atvēlēts SPA procedūru kabinetiem, pārējos stāvos atradās kajītes un restorāns. Pietiekami plašs bija arī jahtas klājs. Nebiju bieža SPA procedūru apmeklētājā, devu priekšroku okeāna dzelmei. Niru trīs reizes dienā un ikreiz sastapu jaunus zemūdens valstības iemītniekus. Vakarā, atgriežoties uz klāja, gaidīja vakariņas, un tad jau, kā Maldivu salās ierasts, ap pulksten sešiem sāka satumst.

Daudzi saka, ka Maldivu salas ir paradīze zemes virsū, bet man tā šķita kā pasaka. Diemžēl tai ir arī ēnas puse – atkritumi, kas bojā skaistos dabas skatus. Valsts izmēra ziņā ir neliela, un gluži vienkārši atkritumus nav kur likt. Nepārprotiet! Tūristiem netīrība rādīta netiek. To pamanīju, braucot ar jahtu gar mazajām salām. No vienas puses, sala izskatās gluži kā atklātnītē – ar palmām un tirkīza zilu ūdeni, bet, no otras puses, apbraucot tai apkārt, skatam paveras atkritumu grēdas. Lasīju internetā informāciju, ka Maldivijas valdība atvēlējusi dažas neapdzīvotās salas atkritumu glabāšanai.

Plašāk lasiet rakstā Indijas okeāna iemītniekiem pa pēdām piektdienas, 27. marta, laikrakstā Dienas Bizness (12.-13. lpp.)!

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra