Sieviešu vidū godprātīga braukšanas kultūra novērota biežāk. 93% no daiļā dzimuma velobraucējām ieguvušas Cienījama velosipēdista titulu, kamēr vīriešu konkurencē tādu ir nedaudz mazāk – 73%, secināts Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Cieņ-o-metra mērījumā.

Absolūtais vairākums velobraucēju apliecināja, ka ir godprātīgi satiksmes dalībnieki, kuri ievēro noteikumus un izvairās radīt bīstamas situācijas uz ceļa. Vien 12% vaļsirdīgi atzina, ka dažkārt mēdz brīvi interpretēt satiksmes noteikumus un nesatraukties par tādu normu ievērošanu, kā luksoforu signāli vai ceļa došana gājējiem.

Kopumā vairāk nekā 8000 velobraucēju brīvprātīgi veikuši sava braukšanas stila mērījumu CSDD Draugiem.lv lapā atrodamajā Cieņ-o-metra aplikācijā, lai noteiktu, kādam tēlam atbilst viņu uzvedība ceļu satiksmē. Cieņ-o-metra aplikācija ar 14 jautājumiem par velobraucēja rīcību dažādās ikdienas situācijās uz ceļa piedāvāja katram būt paškritiskam un noskaidrot vai viņš ir godam pelnījis Cienījama velosipēdista titulu vai arī drīzāk ierindojas kādā pārgalvīgo braucēju kategorijā. Proti, ir «sportists», «karstgalvis», «aklais» vai pat «muļķis». Par laimi, klaji muļķīgu rīcību uz ceļa atzina tikai pavisam neliela daļa pārgalvīgo velobraucēju. Tā vietā tie sev biežāk «sportistu» un «aklo» braucēju īpašības, atzīstot, ka pārvietojas pārlieku strauji un agresīvi vai arī nepamana citus satiksmes dalībniekus un ceļazīmes.

Velobraucēju braukšanas stila mērījums veikts CSDD kampaņas Cieņa darbojas! ietvaros, kuras laikā aprīlī CSDD sadarbībā ar Valsts policiju un Policistu velobiedrību Rīgā rīkoja arī īpašas Cieņas velopatruļas, apstiprinot tendenci, ka vairums velobraucēju ievēro satiksmes noteikumus un bieži vien novērojamie konflikti rodas no dažu atsevišķu braucēju agresīvas uzvedības. Tāpēc visi satiksmes dalībnieki tiek aicināti atcerēties, ka uz ceļa neviens nav pārāks par citiem un atsevišķu satiksmes dalībnieku nevērība pret apkārtējiem tikai vairo savstarpējos konfliktus un negadījumu skaitu.

Kampaņu Cieņa darbojas! īsteno CSDD, Satiksmes ministrija un Valsts policija, atbalsta – SIA Statoil Fuel & Retail Latvia un If Apdrošināšana.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra