Cik droši ir rotaļlaukumi?

Atpūta
2015. gada 22. maijs 09:51

Pagājušajā nedēļā laikrakstā Alūksnes Ziņas vērsusies Ziemera pagasta iedzīvotāja Lolita Zvirgzda ar sašutumu par viņas novēroto negadījumu Alūksnes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē Pienenīte.

«Nācu gar bērnudārzu Pienenīte un redzēju, kā viena meitenīte iesprūdusi slīdkalniņā no koka dēļiem. Gar malām tam ir spraugas, kur bija iesprūdusi rociņa. Viņai virsū sāka braukt jau nākamais bērns, kāds puisītis. Pieskrēja audzinātāja vai auklīte un sāka turēt puisīti, un kliedza, lai nāk kāds palīgā. Netālu citas audzinātājas lēnām piecēlās. Puisīti nocēla aiz rokas un kājas, kratot un dusmīgā balsī viņu rājot,» stāsta L.Zvirgzda.

Viņa ir sašutusi arī par bedri slīdkalniņa galā, kura nav aizrakta.

Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes Pienenīte vadītājas vietniece Dzidra Peipiņa Alūksnes Ziņām uzsvērusi, ka bedres slīdkalniņu galos ir tikai normāli. «Bērniņš slidinoties nevis krasi atsit kājas pret zemi, bet gluži vai iesēžas uz slīdkalniņa malas un tādā veidā neatsit kājiņas,» saka Dz.Peipiņa. Viņa izprot L.Zvirgzdas sašutumu, taču uzskata, ka sieviete reaģējusi pārāk emocionāli un agresīvi. «Meitenīte tika aizvesta pie medmāsas, vecākiem tika ziņots, un puisītis no slīdkalniņa nocelts ātri, lai neuzslīdētu visū meitenītei. Rokai nekas nekaiš,» stāstījusi Dz.Peipiņa.

Dz.Peipiņa informējusi, ka atjaunoti slīdkalniņi vēl no padomju laikiem, taču tie ir izturīgi un labi kalpo. «Pagājušajā gadā nopirkām un uzstādījām jaunu slīdkalniņu kompleksu, taču jau pēc diviem mēnešiem tas salūza. Tagadējie materiāli ir neizturīgi. Jā, vecie slīdkalniņi nav jauni, bet tie atbilst standartam, un nedomāju, ka tie būtu slikti,» viņa saka.

Plašāk - laikrakstā Alūksnes Ziņas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra