Nedēļas nogalē - no 13. līdz 15 februārim - Igaunijas skaistajā, kalnainajā pilsētā Vīlandē (Viljandi - igauņu valodā) norisinājās, pēc organizatoru vārdiem, lielākais ziemas makšķerēšanas festivāls Ziemeļvalstīs Kalafest 2015. Tajā šogad piedalījās ap pieciem tūkstošiem dalībnieku - gan igauņi, gan citu valstu pārstāvji. Un arī db.lv.

Lielais dalībnieku skaits pierāda to, ka makšķerēšanas tūrismam ir potenciāls.

Festivāla norises vieta ir Vīlandes ezers un tā gleznainā apkārtne. Tam šogad netraucēja neviens no zīmīgajiem datumiem - ne piektdiena, 13. datums, ne 14. februāris - mīlnieku diena. Dalībnieki bija patiešām aizrauti ar galveno nodarbi - makšķerēšanu.

Pirmais, kas pārsteidza - šis ir īsts ģimeņu pasākums! Bērniem tiek organizētas pat atsevišķas makšķerēšanas sacensības. Otrais - igauņu makšķernieku draudzīgā attieksme. Vajag tikai palūgt un tev ne vien iedos ledus urbi, bet arī apmācīs, kā ar to rīkoties, vai sliktākajā gadījumā - izdarīs to tavā vietā. Nekādu problēmu.

Piektdienas vakarā pēc ceļa no Rīgas līdz Vīlandei - apmēram trīs stundu brauciens ar mašīnu, un vakariņošanas vienā no labākajiem Igaunijas restorāniem Fellin (atrodas Vīlandes centrā), kur kā saldo ēdienu pasniedz, piemēram, tādu brīnumu kā biete kombinācijā ar saldējumu, kopā ar citu valstu - Lietuvas, Zviedrijas, Dānijas, Anglijas, Somijas - mediju pārstāvjiem devāmies uz festivāla atklāšanas ceremoniju Vīlandes ezera pludmalē, paspējot dzirdēt vietējās slavenības - grupu Terminaator. Ezeru rotāja uguns gaismekļi, bija vēsīgi, nedaudz vējains, bet atmosfēra - ļoti jauka. Igauņi mūs centās pārliecināt, ka ledus ir tiešām pietiekami drošs, lai nākamajā dienā izturētu plānotās cilvēku masas. Un viņiem, protams, bija taisnība.

Sestdien - pēc ekskursijas pa Vīlandes vēsturisko daļu - devāmies atpakaļ uz ezeru, kur arī žurnālistiem bija izdevība iemēģināt roku ziemas makšķerēšanā. Festivāla makšķerēšanas sacensību galvenais mērķis ir noķert iepriekš iezīmētas zivis. Dažas dienas pirms sacensībām ezerā tiek ielaistas 200 iezīmētas zivis - 197, kuras nes 100 eiro naudas balvu katra, un trīs - īpašās balvas. Tiek piešķirtas ne vien naudas balvas, bet arī automašīna. Ja zivs noķerta, tā jānes tiesnešiem. Sacensību ilgums ir trīs stundas no 12.00-15.00. Tiesa gan - pēc tam apjautājoties kolēģiem, noskaidroju, ka vienu vienīgu zivi - mazu un nemarķētu - no mums izvilcis tikai dāņu žurnālists. Zivs sveika un vesela nonāca atpakaļ ezerā. Taču šķiet, ka apkārtējiem veicās labāk.

Festivāla trešajā dienā norisinājās sacensības profesionāļiem. Tajās valda pavisam cita atmosfēra - nekāda zivju biedēšana!

Fotogrāfijas, kas tapušas Kalafest 2015 norises laikā, apskatāmas raksta galerijā.

Vasarā Vīlandē notiek populārs folkmūzikas festivāls. Kā stāstīja igauņi, tas nelielo pilsētu atkal pārvēršot līdz nepazīšanai.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra