Dizaina ražas svētki

Atpūta
2015. gada 2. oktobris 11:20

Šogad konkursā Gada balva dizainā saņemts par gandrīz 70% vairāk pieteikumu nekā pērn; kopā tie ir 172 iepretī 103 gadu iepriekš. Turklāt pieteikto darbu skaitā pašlaik dominē rūpnieciskais dizains, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pēc krīzes vairāku gadu garumā bija vērojama pieteikumu skaita samazināšanās un dalībnieku skaits dažādās kategorijās svārstījās. Būvniecības buma laikā dominēja interjera dizains, tagad par vadošo kategoriju kļuvis rūpnieciskais dizains. Tāpat ir arī pieaugums vides dizaina kategorijā saistībā ar pašvaldību ieinteresētību dizaina un labiekārtošanas jautājumos. Savukārt grafiskais dizains ir aktuāls jebkurā tirgus situācijā, šajā ziņā ir stabilitāte,» pieteikumu dinamiku raksturo Andrejs Broks, Latvijas Dizaineru savienības priekšsēdētājs. 

Gada balva dizainā 2015 konkursantu darbi būs apskatāmi no šodienas līdz svētdienai Rīgas starptautiskajā dizaina izstādē Design Isle, kas trešo reizi Ķīpsalā vienkopus pulcēs vairāk nekā 190 dizainerus no visas Baltijas.

Tirgum gatavāki

Vislielākais pieteikumu pieaugums vērojams rūpnieciskā dizaina kategorijā. Pieaugumu A. Broks skaidro ar to, ka uzņēmēji sāk novērtēt dizaina lomu produktu pievienotās vērtības radīšanā un savas konkurētspējas celšanā. «Nav noslēpums, ka saražot šajos laikos iespējams jebko un tieši dizains kļūst par to lietu, kas palīdz konkurēt. Domāju, ka tā ir globāla tendence – dizains tiek saprasts daudz plašāk, nekā tikai kā vizuāli estētiskais un ergonomiskais aspekts. Kādreiz dizainers bija tikai viens no speciālistiem, kas domāja, kā tehnoloģisko savienot ar estētisko un ergonomisko,» viņš teic.

Visu rakstu Dizaina ražas svētki lasiet 2. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra