Neraugoties uz asajām diskusijām par nākamā gada valsts budžetu, kas dažkārt tiek saistītas ar pašreizējās valdības krišanas iespējamību, šomēnes salīdzinoši atzinīgāk nekā iepriekš iedzīvotāji vērtējuši valdības darbu – tā vērtējuma indekss pieaudzis par pieciem punktiem. Optimisma kāpums vērojams arī iedzīvotāju vērtējumā gan par Latvijas ekonomiskā stāvokļa izmaiņām, gan par ģimenes materiālo situāciju, attiecīgajiem indeksiem pieaugot par četriem un trīs punktiem, liecina DNB Latvijas barometra dati.

Pētījuma rezultāti liecina, ka uzlabojies arī iedzīvotāju kopējais noskaņojums un tagadnes vērtējums, kā arī Latvijas situācijas attīstības vērtējums, attiecīgajiem indeksiem pieaugot par diviem punktiem. Nelielu kāpumu piedzīvojis arī nākotnes un ekonomiskās stāvokļa prognožu vērtējums. Tikmēr ekonomiskā stāvokļa pašreizējai situācijai un iespējām atrast labu darbu Latvijā vērtējums nav nedz uzlabojies, nedz arī pasliktinājies.

Savukārt DNB Latvijas barometra otrajā daļā, tuvojoties jaunajam mācību gadam, iedzīvotāji lūgti izteikt viedokli ar izglītības sistēmu saistītos jautājumos, tostarp izvērtējot izglītības kvalitātes izmaiņas, jaunā pedagogu modeļa ietekmi uz izglītības kvalitāti skolās, jauniešu iespējām atrast darbu Latvijā un iespējamajiem risinājumiem bezdarba mazināšanai.

Plašāki pētījuma rezultāti un ekspertu secinājumi tiks publiskoti ceturtdien, 27.augustā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra