Dobeles novadu raksturo stabila vide uzņēmējdarbībai, kas ļāvusi kompānijām pārdzīvot krīzes un attīstīties, bezdarba līmenis ir zemākais pēdējos piecos gados, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Šī gada rudenī Dobeles novadā darbību sāks divas jaunas rūpnīcas - SIA Tenapors un SIA Alfa Agro zāles miltu un granulu jeb lucernas pārstrādes rūpnīca. Dobeles novadā ir labvēlīga vide uzņēmējdarbībai, atzīst DB aptaujātie uzņēmēji.

Bezdarbs rūk

Bezdarba līmenis Dobeles novadā šobrīd ir 7,3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas, salīdzinot ar 2014. gada nogali, ir samazinājies par 1,2%. Doveles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns teic: «Būtu labi, ja uzņēmēji un pašvaldība varētu šādu bezdarba līmeni noturēt, tas ļautu iedzīvotājiem nebēgt projām no Dobeles novada.» Viņš piebilst, ka no Dobeles novada darbā uz ārvalstīm ir aizbraukuši daudz mazāk iedzīvotāju, nekā no citiem Latvijas nostūriem.

Viņa vērtējumā, novadā ir stabila uzņēmējdarbības vide, jo uzņēmumi strādā vairākus desmitus gadu, veiksmīgi pārdzīvojot dažādās krīzes. Viņš īpaši uzsver a/s Dobeles dzirnavnieks, a/s Tenax, a/s Baltic Candles un a/s Spodrība ieguldījumu Dobeles novada uzņēmējdarbības attīstībā. «Šie uzņēmumi nodrošina stabilas darba vietas un ienākumus, kā arī paplašina darbību un atver jaunas ražotnes,» konstatē A.Spridzāns.

Tāpat viņš norāda, ka Dobelē strauji samazinās to iedzīvotāju skaits, kas dzīvo uz sociālajiem pabalstiem. 2010. gadā sociālo palīdzību saņēmuši 4784 novada iedzīvotāji, bet pērn - 2318 iedzīvotāji, kas liecina, ka cilvēki ir atraduši darbu.

Visu rakstu Attīstības pamatā – stabilitāte lasiet 5. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Galerijā - pilsēta fotogrāfijās.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra