Kopš decembra beigām Jūrmalas centrālā pludmale ir pieejama pastaigām un sportiskām aktivitātēm jūras krastā arī diennakts tumšajā laikā – pludmalē starp Dzintariem un Majoriem ierīkota apgaismojuma līnija un izbūvētas koka pastaigu laipas, informē Jūrmalas pilsētas dome.

«Pastaigas pludmalē ir viens no iecienītākajiem brīvā laika pavadīšanas veidiem gan jūrmalniekiem, gan kūrortpilsētas viesiem,» saka Jūrmalas pilsētas domes izpilddirektors Arturs Grants. «Labiekārtojot centra pludmali ar apgaismojumu un koka celiņu palīdzību, tā kļūs ērtāka un piemērota pastaigu cienītājiem, nūjotājiem, ģimenēm ar bērnu ratiņiem un pie atbilstošiem laika apstākļiem arī distanču slēpotājiem.»

Ierīkotā apgaismojuma līnija pludmales posmā no Turaidas ielas līdz Tirgoņu ielai un no koka dēlīšiem izgatavotais pastaigu celiņš ir gandrīz kilometra (850 metru) garumā, kopumā pludmales izgaismošanai uzstādīti 28 apgaismojuma stabi.

Izmantoti energoefektīvi LED tehnoloģiju parka tipa gaismas ķermeņi, kas nerada tik spilgtu gaismu kā ielu apgaismojums, bet aptver lielāku teritoriju. Apgaismojuma stabi atrodas līdz 15 metru attālumā no kāpu zaļās zonas; tie nostiprināti bez betonēšanas, ierokot zemē 1,20 metru dziļumā.

Pludmales apgaismojuma un pastaigu celiņa ierīkošana tika sākta šā gada oktobrī, pabeigta decembra beigās.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra