Dzīve dārzā. Idejas!

Atpūta
2015. gada 12. jūnijs 11:50

Sveces un gaismas virtenes koku zaros ir tikai daži no dizaina elementiem, kas palīdz uzburt mājīgu atmosfēru dārza svinībās
, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Dārza vai terases iekārtošana vasaras sezonai nebeidzas ar vecā šūpuļkrēsla izvilkšanu no garāžas tālākā stūra. Vasarā dārzs kļūst par mājas saimnieku visvairāk apdzīvoto platību, kuru īpaši gribas sapost kā ikdienā, tā svētkos. 


Latvijas lauku šarms


Modernā sabiedrība paģēr, ka katram jābūt personībai, jādzīvo saskaņā ar sevi, vidi un jābūt radošam. Šai tendencei tiek pakļautas arī vasaras mēbeles un dārza dekori. «Svarīgi ir ieturēt vienotu stilu. Piemēram, ja dārzs veidojas ap senatnīgu lauku māju, tad arī mēbeles, dekori un puķu podi tiek piemeklēti atbilstoši tai. Atliek vienīgi izvēlēties, vai sirdij tuvāks ir pamatīgais Latvijas lauku stils vai varbūt esat romantiska dvēsele, kura vislabāk jūtas šikā franču Rivjēras noskaņā,» stāsta interjera veikala Alan Deko mārketinga vadītāja Ilze Mortukāne. Latvijas lauku stilam piedien masīvas koka mēbeles, pinumi, tumši kalumi, savukārt dienvidniecisku gaisīgumu var panākt ar nelielām metāla mēbelēm un aksesuāriem, gaišām krāsām, romantiskām apdrukām audumos, koku zaros iekārtām spuldzīšu virtenēm, laternām vai putnu būriem ar svecēm. Mājīgumu, vienlaicīgi pasargājot sevi no saules un vēja, iespējams radīt, norobežojot atpūtas zonu ar dažādām tekstilijām. Ļoti piemērota ēnas radīšanai un pasargāšanai no neliela lietus būs kāda no terases markīzēm. Tās pieejamas vienkāršākas – ar rokas vadību vai sarežģītākas – ar automātiskām vadības sistēmām. Ir modeļi, ko ir iespējams aprīkot ar infrasarkano staru sildītājiem, apgaismojumu un apskaņošanu. 


«Šobrīd aktuāli būt radošam un videi draudzīgam, kas nozīmē, ka uzvaras gājienu svin dažādas mēbeles no paletēm, mežā atrastiem kokiem, vecām kastēm un jau izmantotiem materiāliem. Ja runājam par klasisku vērtību tieši Latvijas kontekstā, jau vairākus gadus tā noteikti ir atgriešanās pie saknēm – linu auduma, keramikas izstrādājumiem, dažādu to izmantošanu jebkurā vidē,» stāsta I. Mortukāne. 


Visu rakstu Dzīve dārzā
 lasiet 12. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra