Dzīves svinēšana, teroram spītējot

Atpūta
2015. gada 20. novembris 12:52

Francija ar draugiem svin dzīvi Francijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Latvijā Beaujolais Nouveau pasākumā

Jaunā vīna ballīte Vecrīgā Nordic Club House notika ceturtdien – nepilnu nedēļu pēc teroristu uzbrukumiem Parīzē, kas prasīja 129 dzīvības. Pasākuma viesus uzrunāja Francijas Republikas vēstnieks V.E. Stefans Viskonti, sakot, ka tūlīt pēc sērām par traģēdijas upuriem parīziešu nākamā vēsts pasaulei bijusi, ka tā nav iebaidāma un turpina arī svinēt dzīvi. Sociālās vietnes pildījušās ar tādiem parīziešu ziņojumiem kā «būšu kafejnīcā», «tiekamies terasē!» u.tml.

Pēc klusuma brīža par godu terora upuriem arī Vecrīgā gadskārtējos jaunā vīna svētkos atskanēja priecīgais ‒ le Beaujolais Nouveau est arrivé! Kā pasākuma rīkotāji lieliski norādīja priekšā celto uzkodu izvēlē, Francijas vīns lieliski sader ar Latvijas sieriem un, pēc DB ieskatiem, tie savukārt ar lāceņu (dažviet sauktas arī par šķomenēm) ievārījumu. Un, protams, ar allaž lielisko Riga Bisquits mūziku, kas šoreiz bija franču estrādes labākajās tradīcijās.

Arī pasākuma namatēvs Francijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Latvijā prezidents Tibo Normands par izšķiršanos tomēr rīkot gadskārtējo ballīti tik traģiskā un saspringtā brīdī saka, ka tas ir apliecinājums cilvēciskumam un kultūrai, ko barbarisms nespēj ne iebiedēt, ne izpostīt.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra