Jaunu muzikālo apvienību veidošanās Latvijā neapsīkst ne brīdi, tādēļ, ņemot vērā to, cik svarīgi jaunajiem mūziķiem ir sevi apliecināt plašai auditorijai, arī mūzikas un mākslas festivāla BILDES 2015 30. jubilejas koncertprogrammā iekļauts Jauno grupu un BILŽU veterānu kopprojektu koncerts. Tam raksturīgi radoši un izdomas bagāti jauno un pieredzējušo mūziķu kopīgi veidoti priekšnesumi.

Atklājot festivāla otro daļu, šis koncerts būs klausāms 27. novembrī plkst. 19:00 Rīgas Kongresu nama Lielajā zālē, informē festivāla rīkotājs — BILŽU BIROJS.

Šajā koncertā jaunie mūziķi izpilda divas dziesmas. Viena no tām ir viņu oriģinālkompozīcija, taču otra — jaunā aranžējumā veidots kāda BILŽU veterāna skaņdarbs, ar ko kopā tas tiek arī izpildīts. Šogad pasākumā uzstāsies 19 jaunie muzikālie kolektīvi un izpildītāji.

«Grupa Pērkons mums vienmēr bijusi viena no autoritātēm latviešu mūzikā, ar tās dziesmām esam uzauguši, un tās klausāmies vēl joprojām. Sadarbība  ar Raimondu ir kā sapņa piepildījums, jo vēl augustā, klausoties Pērkona koncertu Ogrē, spriedām – kā būtu, ja būtu?!» Tā par uzstāšanos BILŽU Jauno grupu un veterānu kopprojektu koncertā kopā ar Latvijas roka leģendu Raimondu Bartaševiču (BILDĒS kopš 1985. gada) stāsta indie rokgrupas The Loudstone mūziķi. Jaunieši atklāj, ka mēģinājumi ar veterānu ir labākā dienas daļa, jo mēģinājumu telpā vienlaikus mijiedarbojas jautrība un atbildība pret paveicamo. «Mēs ļoti cienām Raimonda viedokli, tomēr priecājamies, ka viņš ņem vērā arī mūsu idejas. Uzstāšanās BILDĒS mums būs lielākā, kāda bijusi, tādēļ ceram iegūt jaunu pieredzi, kā arī vēlamies pierādīt sevi plašākai auditorijai un veidot kontaktus ar citiem mūziķiem,» stāsta The Loudstone dalībnieki. Savukārt R. Bartaševičs ir pozitīvi lakonisks: «Mums kopā sokas ļoti labi, un mani piesaista trīs fakti par šo grupu – viņi ir muzikāli, viņiem patīk sava nodarbošanās, ansamblī valda savstarpēja daudzība.» Pērkona solists norāda, ka šajā priekšnesumā nebūtu korekti viņu akcentēt kā «veterānu» vai «zvaigzni», jo šis ir sadarbības projekts, kurā piedalās grupa kā kopums. «Man šis koncerts vienmēr ir ļoti paticis, jo gan man ir interesanti paraudzīties, cik radoši un neordināri domājoši ir jaunie mūziķi, gan viņiem tā ir unikāla pieredze – satikties ar «monstriem», pieņemt kādu padomu un nebaidīties runāt pretī, aizstāvot savas muzikālās idejas,» stāsta R. Bartaševičs.

Dziedātājs Miks Dukurs (BILDĒS kopš 2008. gada) koncertā vienosies kopīgā priekšnesumā ar jaunkundžu kvintetu Espresso. M. Dukurs atzīst, ka jau pirmā tikšanās reizē bija jūtama organiska muzikālā sinerģija: «Meitenes manai dziesmai bija piešķīrušas jaunas krāsas, aranžējums bija sagatavots ļoti kvalitatīvi. Būtiski, ka Espresso kolektīvs ir ne vien skanīgs, pozitīvs un radošs, bet galvenais – saliedēts un organizēts!» 27. novembra vakarā šo performanci pavadīs Rīgas Doma kora skolas instrumentālais sastāvs, ko dziedātājs vērtē kā ļoti meistarīgu.

Iespējams, ar vienu no neierastākajiem sastāviem šajā koncertā uzstāsies progresīvā grunge roka grupa Not Yet. Tajā darbojas tikai divi cilvēki – ģitārists Kristaps Zvanis un budzinieks Augusts Zilberts, taču BILŽU kopprojekta ietvaros viņiem uz skatuves pievienosies virtuozais čellists, ģitārists, grupu Autobuss Debesīs, Melo-M un Raxtu Raxti mūziķis un komponists Kārlis Auzāns. «Mēs vēlējāmies izaicināt sevi, savus instrumentus un publiku, tādēļ tika radīts duets, kura mērķis ir radīt emocionāli un muzikāli pilnīgu uzlādi ar minimāliem līdzekļiem. Papildus secinājām, ka Kārļa Auzāna ekspresīvā čella spēle šo priekšnesumu padarīs vēl neordinārāku un enerģiskāku. Viņš ir iedvesmojošs mūziķis-vizionārs, kurš iedziļinās skaņdarbu esencē un vienlaikus intuitīvi un profesionāli jūt, kādi akcenti vai formas maiņas spēs dziesmu pasniegt aizraujošā veidā,» stāsta A. Zilberts. Viņaprāt, šī sadarbība būs sekmīgs impulss grupas tālākai izaugsmei.

Koncertu vadīs Mikus Frišfelds

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra