Ar koncertu Lidija Baiha. Vijoles balss un koncerta videomateriāla Magic of the Violin (Vijoles maģija) pasaules pirmizrādi, kā arī metālpūšamo instrumentu grupas Canadian Brass meistarklasi Jūrmalā sācies XI starptautiskais mūzikas festivāls Summertime – aicina Inese Galante.

Šā gada festivāla tematiskais ietvars – balss visās tās izpausmēs: raupja, maiga, pavedinoša, dejojoša, iepriecinoša. Visniansētākais mūzikas instruments – cilvēka balss, metāla un koka instrumentu balss, vienmēr atšķirīga, ar savu neatkārtojamu tembru paleti.

Festivāla atklāšanas preses konferencē tā dvēsele Inese Galante atklāja, ka kopš pirmā festivāla ir pagājuši vienpadsmit gadi, un ar katru festivālu koncerti top aizvien interesantāki un citādāki.

Inese Galante vēlreiz uzsvēra arī to, ka šogad, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem festivāla laikā notiks meistarklases, kas jau ir sākušās pirmdien, un līdz pat nedēļas beigām norisināsies Jūrmalas Kultūras centrā. Tās ir pieejamas ikvienam interesantam, kas grib uzzināt kaut ko jaunu par mākslu un mūziķiem.

Atklāšanas pasākumā piedalījās festivāla atklāšanas koncerta viesi – austriešu vijolniece Lidija Baiha, kura spēlē četrus miljonus eiro vērto Gvarnēri vijoli.

«Varu jums atzīties, ka šīs koncertprogrammas, kuru esmu atvedusi uz Latviju, tapšanu iedvesmoja izcilais latviešu baletdejotājs Māris Liepa, kura uzstāšanos ierakstos esmu skatījusies daudzkārt un kura dejotais Spartaks Hačaturjana baletā bija absolūti izcils,» pauda vijolniece, kura Latvijā viesojas pirmo reizi. Klausītājiem viņa piedāvāja stāstu par vijoli – instrumentu, kas radies pirms daudziem gadiem (māksliniece pati spēlē 1732.gadā būvētu vijoli).

Festivāla atklāšanas koncertā piedalījās arī Latvijas klausītājiem jau labi pazīstamais Vāgnera tenors Andreass Šāgers.

Piecu Grammy balvu laureāti – pūšaminstrumentu kvintets Canadian Brass festivāla atklāšanas dienā Jūrmalas Kultūras centrā vadīja bezmaksas meistarklasi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra