Dažādas garīgās prakses, ezotērikas elementus un netradicionālus paņēmienus personāla vadībā un atlasē izmanto daudzi uzņēmumu vadītāji, taču par tiem parasti atklāti runāt izvairās, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Uzņēmuma Dive Latvija valdes priekšsēdētājs Gunārs Ķīsis, būdams personības izaugsmes treneris, lielu uzmanību velta darbinieku tā sauktajām hard skills (biznesa prasmēm) un soft skills (emocionālajai inteliģencei). Viņš pielieto dažādas netradicionālas metodes – darbinieku numeroloģiskā profila noteikšanu, gonga meditācijas, izrunāšanās apli, biznesa lēmumu pieņemšanu, vadoties pēc mēness fāzēm, organizē sapulces jūras krastā, kā arī izmanto izaugsmes kārtis un īpašus metamos kauliņus, kas palīdz rast atbildes uz daudziem – gan filozofiskiem, gan sadzīviskiem jautājumiem. Dive Latvija birojā pie sienām ir piestiprinātas darbinieku zīmētas mandalas. G. Ķīsi iedvesmo senā filozofa Laodzi attēls, kas novietots redzamā vietā viņa kabinetā. «Es vēlos izveidot tādu darba vidi, kurā visi darbinieki justos labi un varētu profesionālajā un personīgajā ziņā augt,» saka G. Ķīsis.

Darbs ar sevi

Ja cilvēks kļūst par vadītāju, tās ir viņa garīgā brieduma sekas, nevis otrādi, atzīst G. Ķīsis, kurš ir 25 gadus vecs. Uzņēmumu Dive Latvija viņš vada jau piecus gadus. Savu pirmo uzņēmumu, kas nodarbojās ar pasākumu organizēšanu, viņš ir izveidojis jau 16 gadu vecumā. Tam sekoja dažādas citas biznesa idejas – grīdas, uz kurām dejojot, tiek ražota elektroenerģija, ekoprodukti, kartings. G. Ķīsis ir inženieris, beidzis RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāti, mācījies Baltijas koučinga centrā. Šobrīd viņš vada četrus uzņēmumus un ir Klientu apkalpošanas un pārdošanas asociācijas valdē. Ikviens uzņēmums ir kā enerģētiska vienība, jebkurš jauns darbinieks, kurš pievienojas komandai, maina uzņēmuma enerģētiku, atzīst G. Ķīsis, norādot, ka šos procesus var analizēt gan astroloģiski, gan numeroloģiski. «Es vados pēc pārliecības – cik tālredzīgs, harmonisks un enerģijas apveltīts ir uzņēmuma vadītājs, tik attīstīts ir viņa vadītais uzņēmums,» saka Dive Latvija vadītājs. «Uzņēmuma vadītājs ir atbildīgs par to, kā viņa vadītais uzņēmums kā enerģētiska vienība virzās uz mērķi savā fiziskajā ceļojumā,» viņš uzskata, uzsverot, ka visa pamatā ir darbs ar sevi. Arī G. Ķīsis pats cenšas nepārtraukti pilnveidot savas vadītāja prasmes, apmeklējot dažādas lekcijas, mācoties un iedvesmojoties no Bodo Šēfera, Entonija Robinsa, Arnolda Švarcenegera u.c.

Numeroloģiskais profils

Pieņemot jaunus darbiniekus, G. Ķīsis veic psiholoģiskos testus un noskaidro ne tikai potenciālā darbinieka pieredzi un nākotnes vīziju, bet arī numeroloģisko profilu, kā arī veic grupu intervijas, kurās piedalās arī citi kandidāti uz konkrēto darba vietu. Pēc numeroloģijas datiem tiek noteikts cilvēka iekšējo resursu sadalījums.

Visu rakstu Veiksmīgs –  enerģētiski uzlādēts uzņēmums lasiet 27. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra