Ģimenes tradīcijas ienāk birojā

Atpūta
2015. gada 2. decembris 10:22

Silti vārdi un mazas dāvaniņas kolēģiem un sadarbības partneriem ir veids, kā pateikt paldies par sadarbību un bruģēt labas attiecības nākotnē, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Ziemassvētku laikā svētku sajūta ir visur – gan mājās, gan darbavietā, tāpēc, ja vien tas nav pret uzņēmuma politiku, nevajadzētu ignorēt apdāvināšanos birojā. «Es atbalstu dāvanu pasniegšanu darbā, ja tas tiek darīts no sirds un pēc pašu darbinieku iniciatīvas, ja tas nav vadības ierosināts process. Ar īpaši piemeklētu dāvanu cilvēks pasaka to, ka otrs ir svarīgs un viņš vēlas to iepriecināt, pateikties par sadarbību. Tā kā ārkārtīgi daudz laika pavadām birojā ar kolēģiem, tad arī uz biroju ir atnākušas ģimenes tradīcijas dāvināt dāvanas Ziemassvētkos, dzimšanas dienās,» saka Inga Ezera, starptautiskas apdrošināšanas kompānijas RSA personāla vadītāja un ar atbildību par vairākām valstīm. Viņas Anglijas komandā Ziemassvētkos tiek organizēta akcija Noslēpumainais Ziemassvētku vecītis (Secret Santa) – katrs darbinieks izvelk lapiņu ar kāda kolēģa vārdu, ko apdāvināt. «Šis ir aizraujošs Ziemassvētku sagaidīšanas process birojā – ar nelielu intrigu sagaidi, kura kolēģa vārdu izlozēsi dāvanas sarūpēšanai, un tad, atkarībā no tā, cik labi pazīsti kolēģi, ir vieglāk vai izaicinošāk sagādāt viņam dāvanu. Interesants ir dāvanas saņemšanas brīdis – pārsteigums, gandarījums un prieks, ka kāds kolēģis ir īpaši piedomājis, izvēloties tev dāvanu,» stāsta I. Ezera.

SIA Personāla attīstības risinājumi valdes locekle, konsultante un trenere Dzintra Zālīte piekrīt, ka lielākos kolektīvos labi darbojas «slepenā draudziņa» princips. Tomēr viņa uzsver, ka jāpievērš uzmanība tam, lai tas netiktu uztverts formāli. Uzņēmumi Ziemassvētkos nereti organizē dažādus darbinieku saliedēšanas pasākumus. «Jāatceras, ka ar varu cilvēkus saliedēt nav iespējams. Tā vispirms jau ir katra iekšējā vēlēšanās būt piederīgam noteiktam kolektīvam – ja tā ir dzīva, tad kolektīvs var kopā darīt jebko,» saka Dz. Zālīte. Citi uzņēmumi Ziemassvētku gaidīšanas laikā paveic kādu labu darbu – vāc ziedojumus labdarībai, rīko pašdarbības koncertus vientuļajiem cilvēkiem aprūpes namos, iepriecina maznodrošinātos vai slimos.

Visu rakstu Ģimenes tradīcijas ienāk birojā lasiet 2. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra