Grib būt latviete

Atpūta
2015. gada 28. jūlijs 13:43

Gabriela Strautmane (pēc pases Strautmann) dzīvo, mācās un strādā Dublinā. Viņa ir ceturtās paaudzes latviete un šogad ir nopietni apņēmusies iemācīties latviešu valodu, vēsta Īrijas latviešu portāls Baltic Ireland.

Lai piesaistītu jaunus iedzīvotājus 1905. gada maijā ukraiņu dibinātajai pilsētai Novaodesa, Brazīlijas valdība, īstenojot agrārās reformas, nosūtīja uz Rīgu Brazīlijas Lauksaimniecības ministrijas imigrācijas aģentu Jāni Gūtmani (João Gutmann). Viņš tad arī bija tas, kurš pagajušā gadsimta sākumā organizēja četrdesmit Latvijas zemnieku ģimeņu, tostarp dundadznieku Līnas un Anša Strautmaņu ierašanos Novaodesā 1906.gadā. Tie bija Gabrielas vecvecāki, kuriem līdzi bija arī tikai dažus gadus vecā meitiņa Marta. Līnas un Anša dēls, Gabrielas vectēvs Rūdolfs, vēlāk piedzima jau Brazīlijā un Latvija viņam bija vairs tikai tēvzeme nevis dzimtene, raksta portāls.

Gabriela no bērnības atceras krāšņos latviešu tautas tērpus un latviešu sarīkojumus dzimtajā Novaodesā. Saikne ar latviešu kopienu viņai pārtrūka, kad kopā ar vecākiem nācās parcelties uz citu pilsētu. Toreiz Gabrielai bija divpadsmit gadu, taču apziņa, ka viņa ir latviete, nepazuda. Tagad meitene vēlas ne tikai būt latviete, bet arī iemācīties latviešu valodu, izzināt latviešu kultūru un tradīcijas un noteikti aizbraukt apskatīt Latviju, kur līdz šim nekad nav bijusi, par viņas dzīvi vēsta Baltic Ireland.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra