Jūrmalas dome lēmusi piešķirt 150 tūkst. eiro SIA Paraton Entertainment festivāla Wizard Trophy rīkošanai

Paredzēts, ka festivālā, kas notiks Jūrmalā no 31. jūlija līdz 2. augustam, uzstāsies labākie iluzionisti no Lielbritānijas, ASV, Vācijas, Austrijas, Spānijas, Itālijas, Luksemburgas, Nīderlandes, Beļģijas, Francijas, Izraēlas, Korejas, Japānas, Armēnijas un citām valstīm. Festivāla programma ietver arī ielu karnevālu dienas laikā un nakts ballītes. 2. augustā paredzēts noslēguma koncerts, kurā visi festivāla dalībnieki demonstrēs sava repertuāra jaunākos priekšnesumus. Vakara noslēgumā notiks svinīgā galvenās balvas – Wizard Trophy zelta kuba – pasniegšanas ceremonija, kuru pasniegs tādi nopelniem bagāti ilūzijas maģistri kā Uri Gellers, Čārlijs Frejs, Kevins Džeims, Valters Rolfo un citi.

Jūrmalas dome jau agrāk slēgusi sadarbības līgumu ar SIA Paraton Entertainment, piemēram, 2013. gadā par humora festivāla Comedy Club rīkošanu līdz 2016. gadam. «Comedy Club bija labs tādā ziņā, ka darbojās uz gados jaunāku austrumu auditoriju, tādu, kas nejūt nostaļģiju pēc padomju laika Jūrmalas. Ne Comedy Club, ne KVN nebija priecīgi, ka jāaiziet no Jūrmalas,» atzīst Jūrmalas mērs Gatis Truksnis.

Aplūkojot kopējo pašvaldībā iesniegto izdevumu tāmi, redzams, ka SIA paredzētie ieņēmumi ir iekasētā biļešu nauda 552 tūkst. eiro apjomā, ko paredzēts arī tērēt. Pašvaldības līdzfinansējums 150 tūkst. eiro – telpu nomai (Dzintaru koncertzāle), vides reklāmai, koncertu tehniskajam nodrošinājumam, kā arī viesu izmitināšanai. Tomēr dažas izmaksas rada neizpratni, piemēram, alga tehniskajam direktoram sešu tūkst. eiro apmērā, režisoram – 6,5 tūkst. eiro, pasākuma vadītājam par trīs dienu darbu arī atvēlēti 6,5 tūkst. eiro. Administrēšanas izmaksas sasniedz 1,1 tūkst. eiro. «Nevaru komentēt šo izdevumu daļu, tie nav pašvaldības līdzekļi. Iespējams, ka paredzēts uzaicināt kādu izcilu komiķi. Arī Kannu festivālā vakara vadītājs noteikti nesaņem dažus simtus eiro, bet krietni vairāk,» tā G. Truksnis.

Plašāk lasiet rakstā Jūrmala gatavojas iluzionistu festivālam piektdienas, 19. jūnija, laikrakstā Dienas Bizness (8. lpp.)!

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra