Bagāta kultūras programma, dzīvības iepūšana Stūra mājā, tūristu pieplūdums un publicitāte ārvalstu medijos iepretim tā arī nesāktajai starptautiskajai reklāmas kampaņai un netapušām kultūras būvēm

Tā īsumā varētu rezumēt Rīgas kā kultūras galvaspilsētas gadu, kura aktivitātes organiski turpinās arī tikko sāktajā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē pusgadā, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Par vienojošo elementu abiem starptautiski nozīmīgajiem pasākumiem kalpo augstvērtīgs kultūras piedāvājums un mūsu dārgakmens dzintars – no Rīga 2014 programmas Dzintara ekspedīcija videomateriāliem (TV raidījums Dzintara pusē) tapusi filma Planēta Dzintars. Savukārt pats raidījums tulkots vairākās Eiropas valodās un nodots Latvijas vēstniecībām izrādīšanai. Ārvalstīs tiks izrādītas arī vairākas izstādes par dzintaru, kas pērn bija skatāmas Rīgā, kā arī latviešu orģinālopera Valentīna.

Dzīs saknes?

Notikumu kultūras galvaspilsētas gada ietvaros bija daudz. Sākot ar grāmatas draugu ķēdi, kurā, janvāra spelgonī no rokas rokā nododot grāmatas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas Kr. Barona ielā uz jauno ēku Pārdaugavā, piedalījās ap 14 tūkst. cilvēku, virkni izstāžu, uzvedumu, operu, koncertu, festivālu un beidzot ar Pasaules koru olimpiādi, kas Rīgā pulcēja 27 tūkst. dziedātāju no 73 valstīm, un Eiropas kinoakadēmijas balvas pasniegšanu, kas uz Latviju atveda pasaules kino spīdekļus un pievērsa mūsu valstij visu Eiropas kino cienītāju skatienus.

Kultūras gads varētu radīt arī jaunas tradīcijas.

Visu rakstu Kultūras galvaspilsētas gada pieturpunkti lasiet 8. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra