Kusties, elpo svaigu gaisu

Atpūta
2015. gada 24. aprīlis 10:10

Sportot dabā, kā inventāru izmantojot visu, ko tajā var atrast, mudina kustību prieka entuziasti, tostarp arī uzņēmēji, kuri to dara nevis peļņas nolūkā, bet misijas vadīti

Nodarbības ārā lielākoties notiek bez maksas, un treneri kustību prieku citiem nodod, entuziasma vadīti. Arī daži sporta klubi pavasarī un vasarā kā papildus «āķi» piedāvā fiziskās aktivitātes ārā, bet tās tiek veidotas ar nolūku būt interesantiem arī gada siltajos mēnešos, kad cilvēki labprātāk dodas dabā.

Sajusties kā Sicīlijā

Brīvdabas sporta kluba dibinātājs un treneris Roberts Radičuks vada treniņus Rīgas parkos un skvēros, kur kustību prieka cienītājiem tiek piedāvāti dažādi treniņi – nūjošana, iešana, nodarbības, kurās ietverti jogas elementi, funkcionālie treniņi. Intensitāte tiekot piemērota katra cilvēka spējām, jo Roberta galvenais mērķis ir radīt patīkamas emocijas, kas liek aizmirst, ka ķermenis tiek fiziski nodarbināts. Staigājot no parka uz parku, mainās ainava, un cilvēki nemaz nepamanot, ka nostaigāti jau vairāki kilometri. Roberts ir diplomēts psihologs, SIA Sabiedrība Turība īpašnieks.

«Piemēram, ceļojot pa Sicīliju, dienā mērojat desmit kilometrus. Vakarā viesnīcā apjaušat, ka nedaudz sāp kāju muskuļi, bet tas jūs neatturēs nākamajā dienā doties pastaigā atkārtoti. Tieši šādu Sicīlijas sajūtu vēlos radīt tiem, kuri nāk pie manis vingrot,» stāsta Roberts.

Jož pa takām

Arī biedrības Engures sportam dibinātājs Rimants Liepiņš, platforma.lv īpašnieks, kustina un mudina Engures un tuvējo apkaimju iedzīvotājus, it īpaši jauniešus pievērsties aktīvai sportošanai ārā. «Pirms trīs gadiem radīju pats savu piemājas stadionu Ķesterciemā, un visi ciema puiši sapulcējās manā sētā. Radās ideja piesaistīt ES finansējumu 20 tūkstošs eiro apmērā un izveidot labiekārtotu stadionu, kur tagad regulāri jaunieši un arī viņu vecāki spēlē futbolu, basketbolu un pludmales volejbolu. Sportošana notiek līdz vēlai naktij, un man ir prieks, ka šādi varam atraut bērnus no datora,» stāsta Rimants. Pēc gada radusies ideja pievērst vietējos jauniešus skriešanai, un šobrīd uz dažādam sacensībām ārpus Engures brauc apmēram 50 bērnu. Arī veterānus R. Liepiņš aktivizējis un tagad Engures veterānu komanda piedalās pašvaldību sporta sacensībās dažādās Latvijas pilsētās. Tas nav Rimanta bizness, bet vēlme iekustināt vietējos. «Ilgtermiņā biznesa projekts noteikti būs taku skrējienu seriāls Stirnu buks. Pagājušo gadu skrējienu noorganizēju saviem draugiem, paziņām, kā rezultātā sapulcējās 500 dalībnieku. Saredzēju, ka tā ir brīva niša, un šovasar esam atvēzējušies uz taku seriāla pieciem posmiem dažādos Latvijas reģionos,» viņš atklāj.

Iziet ielās

Zvērinātu advokātu biroja Glimstedt un partneri vecākais jurists Raivis Leimanis kopā ar kolēģi Māri Šlēziņu jau piekto gadu darbojos Pasaules ielu vingrošanas federācijā (World Street Workout and Calisthenics Federation), kas attīsta un koordinē ielu vingrošanas sportu visā pasaulē, rīko sacensības un sociālus projektus. Kopš 2011. gada, kad Rīgā notika pirmais pasaules čempionāts ielu vingrošanā, sports ir attīstījies strauji, un šogad federācija organizē 25. starptautiskas sacensības visos pasaules kontinentos.

Visu rakstu Kusties, elpo svaigu gaisu lasiet 24. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra