Klajā laista Latvijā radīta jauna bērnu grāmata – rotaļlieta Ucipuci meklē mājas, biznesa portālam db.lv pastāstīja tās autore Zane Zusta.

9. decembrī atklāšanas svētkus svinēs bērnu grāmata – rotaļlieta Ucipuci meklē mājas. Tā ir Latvijā radīta grāmata pirmsskolas un sākusskolas vecuma bērniem - četru produktu apvienojums, kas ietver – grāmatu, leļļu teātri, papīra lelles un zinības.

«Grāmata ir Latvijā inovatīvs un līdz šim vietējā grāmatu tirgū nebijis risinājums bērnu literatūrā – tajā iestrādāts leļļu teātris ar maināmiem foniem un papīra lelles ar grāmatu tēliem. Grāmatas galvenā varone ir pūcīte Ucipuci, kura ir nozaudējusies un piedzīvo aizraujošus brīžus, lai veiksmīgi atgrieztos mājās,» stāsta Valters un Rapa pārstāve Kristīne Kirkila.

«Jo vairāk spēsim piedāvāt un radīt bērniem radošas rotaļlietas, jo lielāki ieguvēji straujajā tehnoloģiju laikmetā būs gan bērni, gan vecāki. Grāmatā iestrādātais teātris veicina bērnu radošumu, attīsta fantāziju un piedāvā iespēju iejusties režisora lomā un izlasīto vēlreiz iedzīvināt pašu radītā teātrī - vai arī būt kreatīviem un izdomāt jaunus notikumus,» grāmatas risinājumus klāsta tās autore Zane Zusta, «lasīšana kopā ar bērniem ir ļoti vērtīga, bet šai grāmatai ir arī pievienotā vērtība – pēc izlasīšanas tā tiek aktīvi lietota un izmantota kā rotaļlieta.»

Grāmatas radošās īpašības papildina arī grāmatas beigās iestrādāta Ucipuci zinības sadaļa, kurā Ucipuci sniedz padomus, ko darīt, ja gadās nozaudēties.

Ucipuci meklē mājas ir stāsts, kurš radies, pateicoties patiesiem notikumiem, un pēc divu gadu darba grāmata ir gatava nonākt lasītāju rokās. Ilustrācijas radījusi māksliniece Evija Timma – Novika, kurai izdevies katru tēlu iedzīvināt tā, lai tas lasītājos raisītu pozitīvas emocijas.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra