13. oktobris ir Kļūdu atzīšanas diena (Day for Failure), kuras mērķis ir izcelt to, ka aiz lieliskiem panākumiem bieži vien slēpjas šādas tādas kļūdas un neveiksmes.

DB aptaujāja Latvijas uzņēmējus, lai noskaidrotu viņu pieredzi. Šīs dienas gaitā publicēsim uzņēmēju pārdomas!

Nevis kļūda, bet neveiksmīgs mēģinājums

Aleksandrs Krēgers, IT kompānijas Arcana direktors:

«Lielākā kļūda bija ieguldīt naudu projektā, kur bija neapzināti liels risks, un rezultātā pazaudēt to. Vajadzēja dziļāk izpētīt iespējamos riskus un izstrādāt B plānu, citādi tas līdzinās kazino spēlei. Diemžēl šajā spēlē man nepaveicās, bet es saņēmu labu mācību.

Ja mēs runājam par biznesu un uzņēmējiem, tad, manuprāt, neeksistē tāds jēdziens kā kļūda, to drīzāk var nosaukt par neveiksmīgu mēģinājumu. Neveiksmei varētu būt dažādi iemesli – emocijas, informācijas trūkums, vāja stratēģija, skopums utt., bet galvenais, lai uzņēmējs nepadodas un nostājas atpakaļ uz kājām, izdarot pareizus secinājumus nākotnei. Krītot un pieceļoties uzņēmējs trenē savas iemaņas sasniegt veiksmi. Protams, nevajag aizmirst, ka neveiksme ir veiksmes otra puse. Tādēļ analizējot citu uzņēmēju neveiksmes, mēs labāk saprotam, kur varētu būt īstais ceļš uz veiksmi.»

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra